Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. Facebook / Schronisko dla zwierząt w Choszcznie - Po drugiej stronie Choszczna
Fot. Facebook / Schronisko dla zwierząt w Choszcznie - Po drugiej stronie Choszczna
To może być dla nich ostatnia szansa na prawdziwy dom. O adoptowanie jak największej liczby psów apelują władze schroniska w Choszcznie.
Czasu jest mało - to dlatego, że od maja wchodzą w życie nowe przepisy, które regulują wielkość kojców dla czworonogów. Według nowych zasad wielkość kojców ustala się według wagi zwierzaków.

W Choszcznie mieszka sporo dużych psów. Jeśli przynajmniej dla części z nich nie uda się znaleźć domów - czeka je przeprowadzka do innych schronisk.

To oznacza, że zostaną nagle odcięte na przykład od terapii z behawiorystą - mówi Oliwia Tutur, jedna z wolontariuszek schroniska.

- Ta cała praca, którą wolontariusze przeznaczają na te pieski, ucząc je różnych komend, czy po prostu socjalizując, bo niektóre psy są bardzo lękowe, pójdzie ta praca na marne. Głównie szukamy takich domów stałych, żeby one miały gdzie mieszkać na zawsze, żeby nie musiały mieć znowu tego powrotu do schroniska. I żeby były szczęśliwe, bo one cały czas oczekują na ludzi. W sobotę i niedzielę jest najwięcej ludzi, one wyczekują w tych klatkach, one się cieszą, wiedzą kiedy człowiek przychodzi, jaki człowiek - mówi Tutur.

Na nowy dom czeka prawie 200 psów. Szczegóły dotyczące adopcji można znaleźć na stronie i profilu facebookowym schroniska w Choszcznie.
było WTOREK Choszczno prosi o adopcje

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty