Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / kaboompics (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / kaboompics (CC0 domena publiczna)
Woda, na którą skarżyli się szczecinianie, jednak bezpieczna. Sanepid przedstawił wyniki badań.
Dwa tygodnie temu mieszkańcy alarmowali, że kranówka specyficznie pachnie i ma żółty kolor. Powodem były prace przy głównej magistrali, która doprowadza wodę do miasta z jeziora Miedwie.

- Przez kilka dni konieczne było przełączenie ujęcia na inne źródła. Woda spełniała jednak normy - zapewnia Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. - Wodę do badania pobrali pracownicy powiatowej stacji w Szczecinie i zbadana została w laboratorium wojewódzkiej stacji. Wyniki były prawidłowe z niewielkimi przekroczeniami chloranów i chlorynów, co jednak nie stanowiło przesłanek do wydawania braku przydatności do spożycia.

W tej chwili ze szczecińskich kranów płynie już woda z Miedwia.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski
- Przez kilka dni konieczne było przełączenie ujęcia na inne źródła. Woda spełniała jednak normy - zapewnia Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty