Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Printscreen FB Trafostacja Sztuki
Printscreen FB Trafostacja Sztuki
Rasistowskie komentarze wobec nowych zawodników Pogoni Szczecin, wybita szyba i zerwana tęczowa flaga w Trafostacji Sztuki czy atak na działaczkę społeczną za tęczowy parasol. W ostatnich dniach informowaliśmy o kilku aktach agresji, do których doszło w Zachodniopomorskiem, a które były wymierzone w "inność".
"Tak to jest, jak Kurda na starostę wybieracie" - takie słowa miały paść w stronę starosty polickiego Shivana Fate.

Jak się okazuje, hejt na tle narodowościowym nie jest obcy, nawet tym, którzy w Polsce żyją całe życie, mówi politolog prof. Fuad Jomma.

- Moje dzieci są Polakami, nawet w szkole mój syn napotykał na rasizm. "Kiedy to ty wracasz do swojego kraju?"

Socjolog dr Robert Bartłomiejski wskazuje, że agresja w społeczeństwie to często reakcja obronna.

- Nie znamy tych, którzy są inni od nas, nowi. Uciekamy się często do pewnych schematów reagowania, które są uproszczeniami, uprzedzeniami, stereotypami - mówi Bartłomiejski.

Groźby w kierunku Dagmary Adamiak i wandalizm w trafostacji sztuki zostały zgłoszone na policję.

Jak wynika z policyjnych danych liczba przestępstw na tle narodowościowym w Szczecinie nie wzrosła względem ubiegłego roku.

Edycja tekstu: Kamila Kozioł
Relacja Julii Nowickiej [Radio Szczecin]
Relacja Julii Nowickiej z programu "Tematy i Muzyka".

Dodaj komentarz 10 komentarzy

Nie upraszczajcie, co sądzą rozsądni ludzie o zagrożeniach ze strony muzułmańskich nachodźców.
Ludzie motywowani strachem i irracjonalnym poczuciem zagrożenia NIE SĄ "rozsądni" w swoich decyzjach i działaniach.
Łatwo ich oszukać, zmanipulować i wykorzystać.
Toruń i tamtejszy szaman jest tego przykładem
@ Jan Nowak-już niedługo ty będziesz motywowany strachem,wtedy,gdy UE spełni twoje życzenie i podaruje nam tylu migrantów ile będzie sobie życzyła. Ale chyba to ciebie nie dotyczy, bo ty przecież nie wychodzisz z domu i ze względu na wiek jest ci to obojętne.
O! I właśnie dał głos jeden taki, co to "obcych" widział tylko na zdjęciu Szałabawki, ale już się ich boi.
Ciemny lud, którym łatwo manipulują, który wszystko łyka
@ Jan Nowak-odezwał się jasnoludny,który usprawiedliwiał kiedyś na Radiu Szczecin ośmiogwiazdkowe wyzwiska, ataki na kościoły i oskarżał bogu ducha winne fundacje kościelne.
Prymitywni ludzie zawsze mają obawy przed obym i nieznanym. Myślę że te uprzedzenia potęgują brakami w wiedzy które dodatkowo podsycane są wypowiedziami polityków. Każdy kto ma choć trochę oleju w głowie wie że polityk mówi tylko to co przyniesie mu korzyść polityczną, fakty nie są tutaj najważniejsze.
Tacy chętni jesteście do przyjmowania obcych? Przeczytajcie sobie ostatnie doniesienia z Paryża. Oby ci obcy nie zrobili z wami tego,co tej 24 letniej doktorantce.
Mareczku, czytam doniesienia że w Polsce mamy niż demograficzny i jeżeli chcemy utrzymać rozwój musimy przyjmować chętnych do pracy, nawet jeśli są obcy. To że nie można tego robić jak Pan Wawrzyk sprzedający wizy na prawo i lewo to każdy wie. Nie musisz już tak po tym PiSie jeździć ;)
@ Nikt inny- POdobno przyjęliśmy tylu z Ukrainy,że rynek mieli zasycić na lata. Ci którzy przyjadą z innych kulturowo krajów chcą zasiłki a nie pracować.
na jakie zasiłki może liczyć taka osoba?

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty