Zakaz wstępu do lasu w okolicach Kołobrzegu. To skutek rozległego pożaru.
Zakaz obejmuje tereny pod Grzybowem i Dźwirzynem w powiecie kołobrzeskim, gdzie na początku maja wybuchł poważny pożar, który objął ponad 20 hektarów lasu. Z uwagi na torfowe podłoże, pod którym tlił się ogień, strażacy walczyli z zagrożeniem przez sześć dni.
Na terenie objętym pożarem nadal jest jednak niebezpiecznie. Nadleśnictwo Gościno poinformowało, że drzewa mogą się przewracać z uwagi na strukturę gleby i postępujący proces zamierania. Zakaz ma obowiązywać do końca roku.
Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski

Radio Szczecin