Wykonawca prac na ulicy Bogusława X w Kołobrzegu poinformował o utrudnieniach, jakie będą czekały na kierowców w kolejnych miesiącach.
Prace obejmą cały, liczący dokładnie 640 metrów odcinek ulicy. Wiceprezydent Kołobrzegu Ewa Pełechata mówi, że to największa inwestycja drogowa na osiedlu Lęborskim.
- Zmienimy całą jezdnię, chodniki, powstanie brakujący fragment ścieżki rowerowej do ulicy Kamiennej. Będzie miejsca parkingowe oczywiście i mała architektura - dodaje Pełechata.
By zminimalizować utrudnienia w ruchu, całość inwestycji zostanie podzielona na 20 etapów. Grzegorz Tereszkiewicz, kierownik budowy zapowiada, że prace ruszą w najbliższy wtorek od strony ul. Kamiennej.
- Ulica nie będzie zamknięta, mieszkańcy przez cały okres budowy będą mieli dojazd do swoich posesji - podkreśla Tereszkiewicz.
Zachowane zostaną także dojazdy do miejskiego przedszkola, żłobka, a po wakacjach także do szkoły. Wykonawca przez cały okres robót zajmował będzie po jednym pasie ruchu, a cała inwestycja ma być gotowa na koniec roku.
Autorka edycji: Joanna Chajdas
- Zmienimy całą jezdnię, chodniki, powstanie brakujący fragment ścieżki rowerowej do ulicy Kamiennej. Będzie miejsca parkingowe oczywiście i mała architektura - dodaje Pełechata.
By zminimalizować utrudnienia w ruchu, całość inwestycji zostanie podzielona na 20 etapów. Grzegorz Tereszkiewicz, kierownik budowy zapowiada, że prace ruszą w najbliższy wtorek od strony ul. Kamiennej.
- Ulica nie będzie zamknięta, mieszkańcy przez cały okres budowy będą mieli dojazd do swoich posesji - podkreśla Tereszkiewicz.
Zachowane zostaną także dojazdy do miejskiego przedszkola, żłobka, a po wakacjach także do szkoły. Wykonawca przez cały okres robót zajmował będzie po jednym pasie ruchu, a cała inwestycja ma być gotowa na koniec roku.
Autorka edycji: Joanna Chajdas

Radio Szczecin