Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin poleca na weekend
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Grafika Radia Szczecin
Grafika Radia Szczecin
Polecamy na weekend:
Piątek 14 czerwca

Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
Calineczka, godz. 10:00

To sceniczna aranżacja słynnej bajki Hansa Christiana Andersena dla dzieci od czwartego roku życia. Calineczka to dziewczynka zrodzona z ziarna grochu, nie większa od kciuka. Bohaterka przeżywa cały szereg niezwykłych przygód; porywa ją ropucha, nieczuły chrabąszcz, jest też zmuszona wyjść za kreta. Ostatecznie jednak udaje się jej odnaleźć szczęście i prawdziwą miłość. Spektakl wyreżyserował Valdis Pavlovskis.

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Zakończenie sezonu | Branford Marsalis, godz. 19:00

W trakcie koncertu usłyszycie m.in. utwory Aarona Coplanda, będą także kompozycje chyba najsłynniejszego twórcy muzyki filmowej, Johna Williamsa. Zagra dla Was Branford Marsalis, zdobywca trzech nagród Grammy.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Pozory mylą, spektakl, godz. 18:00

To opowieść o dwóch braciach, którzy usiłują odnowić więzi. Łączy ich jedynie miłość do tej samej kobiety i zamiłowanie do sztuki. Dwa razy w tygodniu spotykają się i wyciągają na wierzch dawne żale i pretensje. Przedstawienie opowiada o sztuce, ale także o upływającym czasie i tym, jaki ma wpływ na ludzi.

Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie
Słoń Stefan na Dzień Dziecka, godz. 10:00

Z okazji niedawnego święta najmłodszych biblioteka zaprasza na spotkanie z autorką książki „Słoń Stefan” Małgorzatą Beczkowską. Będzie wspólne czytanie i warsztaty plastyczne, podczas których powstanie oczywiście Słoń Stefan. Nie zabraknie słodkiego poczęstunku.

Sobota 15 czerwca

Inkubator Sektorów Kreatywnych w Szczecinie
Piknik Pasji 2024, godz. 11:00

Malowanie buziek, koncerty, pokaz motocykli, samochodów policyjnych, możliwość zagrania w tenisa stołowego czy badmintona. Przede wszystkim jednak spotkanie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi; z ich projektami czy inicjatywami, to Piknik Pasji 2024, impreza która odbywa się w ramach XVII Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych. Wydarzenie ma przybliżyć mieszkańcom ludzi, którzy zajmują się pracą w takich stowarzyszeniach i ich działalność na rzecz najbliższego otoczenia.

Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie
Jak dobrze pisać? Warsztaty ze Zwierzem Popkulturalnym, godz. 12:00

Jak pisać? Jako konstruować teksty, żeby wyróżniały się na tle innych i budziły zainteresowanie? Jak wystrzegać się błędów w recenzjach i jakimi wzorcami się kierować? Tego dowiecie się podczas spotkania z autorką bloga Zwierz Popkulturalny, dziennikarką radiową i wykładowczynią, Kasią Czajką-Kominiarczuk. To wydarzenie dla młodzieży i dorosłych.

Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
Halo Ziemia!, godz. 15:00

Ziemia potrzebuje przytulenia. To na pewno. A co jeszcze można powiedzieć ziemi? Co ziemia czuje, jakie ma marzenia i czy jest szczęśliwa? O tym opowiada spektakl Halo Ziemia! w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. Skierowane jest do maluchów od trzeciego roku życia. W roli głównej Marta Łągiewka.

Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie
Technicznie o wszystkim, godz. 16:00

Kolejne spotkanie poświęcone wynalazkom i temu, jaki miały wpływ na życie człowieka poświęcone będzie ruchomym mostom. Właśnie o takich konstrukcjach opowie Wam Jakub Olszewski, który wygłosi wykład "Niezwykłe mosty. Historia ruchomych mostów kolejowych w Szczecinie Podjuchach 1873-2023". Bilety możecie kupić przez stronę muzeum lub na miejscu, w kasie.

Niedziela 16 czerwca

Technikum Ekonomiczne w Szczecinie
Wild Animal Expo-Festiwal Zwierząt Egzotycznych, godz. 10:00

To spotkanie z wężami, pająkami, jaszczurkami, skorpionami, owadami karmowymi, mrówkami, żółwiami, żabami i wieloma innymi niezwykłymi zwierzętami. Będą też niezbędne akcesoria dla wszystkich, którzy myślą o założeniu swojego terrarium albo chcą kupić coś nowego dla swojego pupila. Bilety można kupić przez internet (szczegółów szukajcie pod facebookowym wydarzeniem) lub na miejscu w kasie.

Hala Odra w Szczecinie
Vintage and Handmade Market, godz. 12:00

To okazja, żeby kupić różnorodne ozdoby, ubrania czy dekoracje, które wykonali lokalni twórcy. Zobaczycie (i być może kupicie) także biżuterię, obrazy czy świece-wszystko ręcznie wykonane.

Teatr Mały w Szczecinie
Dzień świra, godz. 17:00

To sceniczna adaptacja opowieści o Adasiu Miauczyńskim, sfrustrowanym nauczycielu, który ma dosyć otaczającego go absurdu i ludzkiej bezmyślności. Mężczyzna powoli przestaje wytrzymywać narzucających mu się ludzi, którzy mu przeszkadzają i zabierają spokój. W jego życiu jednak znajduje się jednak także miejsce na miłość. W roli głównej Robert Gondek.

Różanka w Szczecinie
The Voices of Jazz, godz. 12:00

To koncert w ramach Różanego Ogrodu Sztuki, cyklu wydarzeń artystycznych, które odbywają się co tydzień w ogrodzie Różanka. Tym razem zagrają muzycy Wokalistyki i Instrumentalistyki Jazzowej pod kierunkiem Jolanty Szczepaniak-Przybylińskiej.

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Misiaczek, godz. 9:30

To opowieść dla maluchów, które poznają opowieść o tytułowym Misiaczku. Zwierzak żyje w spokoju i poczuciu bezpieczeństwa. Pewnego dnia jednak coś się zmienia, a zaczynają się kłopoty. Jest też jednak miłość i przyjaźń-znaczenie tych słów poznaje właśnie tytułowy bohater. Reżyseria: Paweł Niczewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty