Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji
Zaprasza Przemysław Szymańczyk
1. Od 1 stycznia 2013 sprzedawcy nie mają obowiązku umieszczania na każdym towarze danego asortymentu metki z ceną. Rozmowa z miejskim rzecznikiem konsumentów Longiną Kaczmarek.

2. Fajerwerki coraz mniej dokuczliwe, chociaż są wyjątki... Rozmowa z Piotrem Pawlakiem ze szczecińskiej Straży Miejskiej.
Zaprasza Janusz Wilczyński
1. ZDiTM - ustawienie drogowskazu i napis "Szwedt" zostanie poprawiony.
O ile pogoda pozwoli, zapadnięte przystanki w mieście zostaną naprawione.

2. Słuchacz pisze o fatalnych warunkach podróżowania nocnymi autobusami PKS Szczecin. Co na to Zarząd Dróg oraz dyrekcja PKS Szczecin?
Irena Starosta z ZDiTM: są kontrole i kary umowne dla przewoźnika.
Z-ca dyrektora PKS Szczecin Stanisław Szymański: dawno nie zapłaciliśmy kary, a nasze autobusy są w dobrym stanie technicznym. Problemem są nietrzeźwi i agresywni pasażerowie.
Zaprasza Janusz Wilczyński
Ostrzeżenie przed oszustką. Słuchaczka straciła 600 złotych. Rozmowa z mł.asp. Mirosławą Rudzińską z Komendy Wojewódzkiej Policji
Zdjęcie wykonane przez Słuchacza
Zdjęcie wykonane przez Słuchacza
Nasz Słuchacz pisze:

Jak ZDiTM kompromituje miasto...
...i to za pieniądze podatników. Zdjęcie zrobione 23 grudnia na skrzyżowaniu ul. Cukrowej i Drogi Krajowej nr 13. Liczę po cichu (choć sam w to nie wierzę), że ów kompromitujący błąd nie zostanie naprawiony z pieniędzy podatników.

Pozdrawiam T. Romkowski
Zaprasza Janusz Wilczyński
1. Pęknięta rura i zanieczyszczenie wody bakteriami kałowymi - dwa zdarzenia na Prawobrzeżu Szczecina w niemal jednym czasie skomplikowały życie mieszkańców. Niektórzy krytykują sposób informowania o braku wody. Są zdania, że informacji było zbyt mało. Czy słusznie ? - rozmowa z rzecznikiem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Tomaszem Makowskim.

2. Słuchacze Czasu Reakcji popierają protest rolników pod Agencją Nieruchomości Rolnych. Czy protestujący zaprzestaną blokowania centrum Szczecina przejazdem ciągników?Słowa poparcia dla rolników. Protestujący spędzą święta pod siedzibą ANR na Wałach Chrobrego. Apel słuchaczy, aby przyjść do rolników w Boże Narodzenie i podzielić się z nimi opłatkiem.Rozmowa z przewodniczącym Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego Edwardem Kosmalem.
Zaprasza Przemysław Szymańczyk
1. Czy protestujący na Wałach Chrobrego rolnicy mogą bezkarnie stać w Strefie Płatnego Parkowania bez opłaty za postój? Okazuje się że mogą - ciągniki rolnicze nie są pojazdami samochodowymi i nie podlegają opłacie postojowej. Rozmowa z szefem SPP Jerzym Fydrychem.

2. Dlaczego do Gryfina jest tak mało połączeń pociągiem? Rozmowa z dyrektorem Zachodniopomorskiego Zakładu Przewozów Regionalnych Andrzejem Chańką.
Zaprasza Przemysław Szymańczyk
1. Prawo jazdy "po nowemu" - opinie słuchaczy i rozmowa z dyrektorem WORD Cezarym Tkaczykiem.

2. Podejrzane promocje zabawek w hipermarketach - rozmowa z Beatą Manios z Państwowej Inspekcji Handlowej.
Zaprasza Przemysław Szymańczyk
Nowy egzamin na prawo jazdy to horror ?
Pan Remigiusz pisze: Na szczęście swoje prawo jazdy mam od kilkunastu lat, i nie muszę przechodzić tego całego horroru. Tak,tak - horroru, bo jak inaczej nazwać to co będzie się działo po 19 stycznia 2013r.? Trzydzieści dwa pytania obowiązkowe z puli pytań z trzech tysięcy? Łatwiej niedługo będzie zrobić uprawnienia na myśliwce F-16,niż na prawo jazdy. Nie wiem, jak z ilością godzin, jakie trzeba "wyjeździć", kiedyś było 20 godzin.
A ja się pytam: dlaczego dwadzieścia, a nie np.50 lub 40 godzin? Każdy inaczej przyswaja wiedzę praktyczną. Przypadkiem nie chodzi tu o dokupowanie dodatkowych godzin?
Dochodzą do tego extra pieniądze za niezadanie egzaminu teoretycznego który z tego co się dowiedziałem traci ważność po sześciu miesiącach.O opłatach za egzamin z jazdy nie wspomnę.Nazywając sprawę po imieniu dla WORD-u to "czysta żywa nie kończąca się żyła złota". Wiem, jak jest z bezpieczeństwem na naszych drogach,ale to nie powód aby wprowadzać takie "fanaberie" z tysiącami pytań. I tak tego nikt nie zapamięta.
W programie rozmowa z Cezarym Tkaczykiem, dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie.
Zaprasza Przemysław Szymańczyk
Słuchaczka informuje: pod Outlet Park w Szczecinie młodzi ludzie urządzają sobie rajdy samochodowe. Policja nie zareagowała na ten sygnał. Dlaczego?
Rozmowa z mł. asp.Mirosławą Rudzińską z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie,
Zaprasza Janusz Wilczyński
Anielskie intencje aniołów ?

Słuchacz: dziewczyny przebrane za Anioły w centrach handlowych nie informują, że tylko część dochodu ze sprzedaży opłatków i sianka jest przeznaczana na cele charytatywne.
1234567