Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji
Dobrego 2015 Roku

Wszystkim Wiernym Słuchaczom

życzy

Zespół Czasu Reakcji
Zaprasza Przemysław Szymańczyk
Komentarze Słuchaczy po audycji dotyczącej nieprawidłowo zaparkowanych aut na alejkach spacerowych Jasnych Błoni.

Mundury policjantów... czy są odblaskowe?
Słuchacz pisze:
Nazywam się Jacek Wójcik. W poniedziałek 29 grudnia, przejeżdżając przez Pomorzany, około 17.20, zauważyłem patrol Policji składający się z dwóch funkcjonariuszy idących chodnikiem. To było na wysokości szpitala, na ul. Powstańców Wlkp. Za około trzysta merów z ledwością zauważyłem kolejny patrol przechodzący przez torowisko na przejściu dla pieszych. To było na wysokości byłego klubu TRANS.Chcę zauważyć, że Policjanci byli ubrani w swoje czarne uniformy, nie posiadające żadnych części odblaskowych, powtórzę, byli bardzo słabo widoczni. Do czego nawiązuję: m.in. Policja prowadzi w telewizji regionalnej, akcję promującą noszenie odblasków poza terenem zabudowanym jako nasz obowiązek, ale również w terenie zabudowanym, by być lepiej widocznym. Czy ich mundury świecą przykładem?
Na temat mundurów funkcjonariuszy policji mówi starszy aspirant Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Niepotrzebne znaki w Al.Wojska Polskiego w Szczecinie - fot.Słuchacz
Niepotrzebne znaki w Al.Wojska Polskiego w Szczecinie - fot.Słuchacz
Zapomnieli zabrać znak...

Słuchacz pisze:
Załączam zdjęcie jednego z wielu znaków, jakie w naszym mieście zostawione są bezpodstawnie (stoi od co najmniej tygodnia). Za znakiem żadnych robót i zwężenia nie ma. Znak ten wprowadza w błąd kierowców i powoduje niepotrzebne zamieszanie. Napisałem o tym w mailu jakiś czas temu do ZDiTM i do Policji, ale
reakcji żadnej nie ma, znak cały czas tam stoi.

Łukasz Popiałkiewicz
Zaprasza Przemysław Szymańczyk
Kilka drobnych spraw, o których powiadomili nas Słuchacze: chronograf na Bulwarze Piastowskim w Szczecinie znowu nie działa; autobusy linii "B" wyprzedzają się na ulicy Gdańskiej.

Do poradni Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie nie można się dodzwonić, pacjenci muszą osobiście stawić się na miejscu - alarmuje nas nasz stały Słuchacz pan Jacek. Sprawę wyjaśnia kierownik działu ewidencji świadczeń medycznych w ZCO Adrian Sikorski.

Miłośnicy zimowych sportów skarżą się na kolejki do nowego lodowiska przy Hali Arena Szczecin. By wypożyczyć łyżwy i je oddać trzeba czekać nawet godzinę. Czynne bowiem jest tylko jedno okienko. Łyżwiarze zwracają też uwagę na zły stan tafli. Naszym gościem był Norbert Rokita z firmy zarządzającej obiektem.

Powraca temat parkowania aut w alejkach przy Jasnych Błoniach. Czy Straż Miejska reaguje ? - o tym rzeczniczka szczecińskiej Straży Joanna Wojtach.
Zaprasza Janusz Wilczyński
1. Komentarz prowadzącego do sprawy ciężarówki blokującej ruch na ul.Gdańskiej w dniu 18 grudnia. Zdaniem prowadzącego (wcześniej mówił o tym słuchacz) samochód tuż przed g.10-tą jeszcze blokował ruch. Nie było więc tak, że po g.9.20 pojazd był już zholowany, jak twierdziła przedstawicielka Policji.

2. Szpital MSW odpowiada na skargę Słuchaczki: 14 grudnia do Izby Przyjęć zgłosiła się pacjentka, ale nie mówiła, że źle się czuła, tylko poprosiła o receptę. (Kobieta trafiła do innego szpitala w stanie przedzawałowym). W programie komentarze prowadzących i Słuchaczy.

3. Klienci skarżą się na tłok w pociągach Przewozów Regionalnych tuz po świętach. Niestety, nie miał z nami kto rozmawiać... Dyrektor oddziału spółki oraz rzecznik prasowy są na urlopach...

4. Kiedy znów zacznie działać sztuczne lodowisko na Arkonce? Zacznie działać jutro -
zapewnia Andrzej Kus z Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie
Zaprasza Janusz Wilczyński
1. Rozdajemy Słuchaczom trzy drewniane bombki od Pana Pawła !

2. Ciężarówka TIR zablokowała w poniedziałek jeden pas ruchu ul.Gdańskiej. Tworzyły się gigantyczne korki. Utrudnienia trwały około 1,5 godziny. Czy służby działały bez zarzutu? Rozmowa z kierownikiem Zespołu ds. Organizacji Ruchu UM Szczecin Marcinem Charęzą oraz st.asp.Anną Gembalą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

3. Przystanek tramwajowy przy ul. Powstańców Wielkopolskich (na zdjęciu). Jest nowy, ale pasażerowie narzekają, bo stoją w błocie. Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego zapewnia, że twarda nawierzchnia pojawi się do końca stycznia.
Nasz stały Słuchacz pan Paweł przesłał nam urocze "czasoreakcyjne" bombki oraz życzenia. Serdecznie Dziękujemy!

Wszystkim Słuchaczom Czasu Reakcji

życzymy Radosnych Świąt Bożego Narodzenia !!!

Zaprasza Przemysław Szymańczyk
Sporo komentarzy na temat drogi Szczecin - Gryfino. Słuchacze mają różne pomysły na rozwiązanie problemu niebezpiecznych przejść dla pieszych, które przecinają tę drogę.

Słuchacze powracają też do sprawy jednego z mieszkańców ul. Krasińskiego w Szczecinie. Pan systematycznie zrzuca z okna swojego mieszkania różne przedmioty, wybijając m.in. szyby w zaparkowanych na ulicy samochodach.

Głównym tematem jednak był poranny korek na ulicy Struga. Kierowcy by dostać się z Prawobrzeża na Lewobrzeże tracili kilkadziesiąt minut. A wszystko przez tira, który zepsuł się w okolicach Basenu Górniczego. Przez ponad godzinę nikt nie potrafił tego pojazdu usunąć. Naszym gościem był rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie Dariusz Wołoszczuk.
Zaprasza Janusz Wilczyński
Czy naprawa bariery na obwodnicy Kobylanki spowoduje całkowite zamknięcie pasa ruchu w jedną stronę? Czy w Czepinie będzie sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych? Odpowiada Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dyrekcja szpitala MSW w Szczecinie odpowiada na skargę pani Pauliny. Jej teściowa z izby przyjęć tej placówki - jak twierdzi bez żadnego badania - została odesłana do przychodni. Tam lekarz wezwał karetkę. Kobieta trafiła na kardiologię w innym szpitalu. W piśmie czytamy między innymi, że sprawa zostanie dokładnie zbadana. Władze szpitala podkreślają też, że każdy pacjent powinien być wstępnie zdiagnozowany

Ktoś rzucił cegłę na samochód słuchacza stojący chwilę na ul.Krasińskiego 17. To nie jedyny taki przypadek w tym rejonie Szczecina. Rozmowa z asp.Mirosławą Rudzińską z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Jak mądrze kupować przed świętami i nie tylko? Rozmowa z Miejskim Rzecznikiem Konsumenta Longiną Kaczmarek.
Zaprasza Przemysław Szymańczyk
Co nam grozi, gdy przez pomyłkę na nasze konto bankowe wpłyną pieniądze a my je wydamy? Wątpliwości wyjaśnia mecenas Paweł Mucha.

Ulica Golęcińska przypomina jeden wielki plac budowy - wszędzie jest pełno błota a wszystko przez inwestycję Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Kiedy zakończą się prace i mieszkańcy będą mogli przejść ulicą "nieubłoconą" nogą? Naszym gościem był rzecznik ZWiK-u Tomasz Makowski.
1234567