Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE » ARCHIWUM MIGAWKI » ARCHIWUM - 2011 - Migawka » ARCHIWUM 2011, kwiecień
Ponieważ - z racji naszych co miesięcznych plenerów - cały czas uczymy się fotografii w praktyce, mamy okazję oceniać swoje i Państwa prace niejako "na bieżąco". Gdy omawiamy efekty zdjęciowe naszych spotkań skupiamy się na pracach dobrych, aczkolwiek, skoro się uczymy, nie brakuje też w naszych galeriach tych nieudanych. Nie zamierzamy tutaj bynajmniej nikogo piętnować (i nie będziemy w tej Migawce omawiać Państwa złych kadrów!), wszak chodzi o to, aby wyciągnąć wnioski i skorygować błędy. Dlatego przygotowaliśmy kilka przykładów zdjęć nieudanych - można je zobaczyć w galerii poniżej - i od razu pokazaliśmy, jak je szybko poprawić.
Temat postanowiliśmy rozbić na dwie audycje. W tej Migawce staramy się omówić błędy, jakie mogą przytrafić się nam w trakcie robienia zdjęcia. Oczywiście tłumaczymy, jak starać się ich wystrzegać. Naturalnie później w domu podczas obróbki można sobie w wielu przypadkach z nimi poradzić - temu, co zrobić z nieudanym wydawało by się zdjęciem w cyfrowej ciemni, poświęcimy kolejną Migawkę.

W naszej audycji także dwa smutne akcenty. W tym tygodniu pożegnaliśmy Zdzisława Pięciurka, konstruktora aparatów, fotografika, osobę znaną i lubianą w środowisku szczecińskich twórców. Poza tym, dotarły do nas zatrważające sygnały o kradzieżach sprzętu pozostawionego w samochodzie. Prosimy uważać!
MIGAWKA-Program z 16.04.11
Posłuchaj audycji z 16 kwietnia 2011 roku.