Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Reklama  
Zobacz

Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin wynikiem 5 metrów i 92 centymetry ustanowił nowy rekord Polski w skoku o tyczce. Najlepszy wynik w kraju i w tym sezonie także na świecie Lisek uzyskał podczas halowego mityngu lekkoatletycznym w niemieckim Cottbus.
Dotychczasowy rekord Polski był gorszy o centymetr i od 2011 roku należał do Pawła Wojciechowskiego.

Szczecinianin rekordowym skokiem wygrał zmagania tyczkarzy w Cottbus. Poprawił także o dwa centymetry halowy rekord życiowy. Na stadionie najlepszy wynik 24-letniego tyczkarza wynosi 5 metrów i 82 centymetry.

Piotr Lisek uzyskując wynik 5,92 zdobył minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na halowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w marcu w Belgradzie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty