Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Szczecińscy młodzi sportowcy w czołówce 12 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Szczecińscy młodzi sportowcy w czołówce 12 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Szczecińscy młodzi sportowcy w czołówce 12 Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej.
Zajęli pierwsze miejsca w dwóch kategoriach zawodów rozgrywanych w weekend na terenie kąpieliska w Dąbiu. W grupie młodziczek najlepsza była drużyna Gimnazjum nr 11 w Szczecinie, a młodzików ekipa Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego "Dąbie". To zawodnicy w wieku od 14 do 15 lat. Jak mówią uczestnicy rozgrywek, nie było łatwo.

- Co roku jest na pewno wyższy poziom. Wolę halową piłkę ręczną, ale plażówka jest fajną zabawą i sportową rywalizacją - przyznaje jedna z zawodniczek.

Pierwsze miejsca wśród juniorek młodszych zajęła drużyna Sambor Tczew, a juniorów młodszych Międzyszkolny Klub Sportowy Mazur Sierpc.

- Zmagania były ciekawe dla oka - ocenia Robert Karbownik, współorganizator turnieju. - Jest to dyscyplina już nie tak raczkująca, ale dobrze wkomponowana w naszym kraju. Różni się dużo od piłki ręcznej halowej, chociażby dlatego że zamiast kozłowania, turlamy piłkę.

W zawodach wzięło udział ponad 40 zespołów z różnych stron Polski.
Jak mówią uczestnicy rozgrywek, nie było łatwo.
- Zmagania były ciekawe dla oka - ocenia Robert Karbownik, współorganizator turnieju.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty