autopromocja

Adam Buksa zdobył pierwszą bramkę dla Pogoni. Fot. twitter.com/PogonSzczecin
Warszawa zdobyta. Piłkarze Pogoni znakomicie rozpoczęli rozgrywki o mistrzostwo Polski. Szczecinianie w inauguracyjnym meczu PKO Ekstraklasy pokonali na wyjeździe Legię 2:1.
To pierwsze od 36 lat zwycięstwo Portowców w stolicy w ekstraklasie. Po bezbramkowej pierwszej połowie w 58 minucie wicemistrz kraju po golu Chorwata Sandro Kulenovića objął prowadzenie. Trzy minuty później do remisu doprowadził Adam Buksa. Gola na wagę trzech punktów dla Dumy Pomorza strzelił w 83 minucie Chorwat z bośniackim paszportem Zvonimir Kożulj.

Kapitan Pogoni Kamil Drygas przyznał, że wygrana w Warszawie nie przyszła łatwo. - Długo czekaliśmy na to zwycięstwo. Zapisaliśmy się też w historii, ale ten mecz daje nam trzy punkty, jak każdy inny. Szkoda tej pierwszej połowy, bo mieliśmy kilka fajnych sytuacji i okazji. Szkoda tych kontrataków, bo kilka razy odbieraliśmy piłkę i "jechaliśmy" trzech na dwóch, czterech na trzech i powinniśmy się zachować lepiej pod bramką Legii. Straciliśmy bramkę po stałym fragmencie, ale to nas nie podłamało. Wiedzieliśmy do końca, że możemy to wygrać i się udało. Ten mecz kosztował bardzo wiele sił. Staraliśmy się grać wysokim pressingiem i udało się im parę razy wyjść z niego. Trzeba było dużo biegać, ale jest radość. Bardzo się cieszymy, ale to dopiero początek - przyznał Drygas.

To był też setny mecz obu drużyn w ekstraklasie.

Drużyna trenera Kosty Runjaića po wygranej w stolicy zajmuje drugie miejsce w tabeli rozgrywek. W kolejnym meczu PKO Ekstraklasy piłkarze Pogoni 29 lipca w Szczecinie zmierzą się z Arką Gdynia.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:2 (0:0)

Gole:
1:0 - Sandro Kulenović 58’
1:1 - Adam Buksa 61’
1:2 - Zvonimir Kozulj 83’

Legia: 1. Radosław Majecki - 41. Paweł Stolarski, 4. Mateusz Wieteska, 44. William Remy, 55. Artur Jędrzejczyk - 3. Tomasz Jodłowiec (24. Andre Martins 81’), 8. Valerian Gvilia - 29. Marko Vesović, 77. Mateusz Praszelik (9. Carlitos 68’), 82. Luquinhas (18. Arvydas Novikovas 63’) - 99. Sandro Kulenović

Pogoń: 1. Dante Stipica - 22. David Stec, 23. Benedikt Zech, 13.Konstantinos Triantafyllopoulos, 77. Ricardo Nunes (2. Jakub Bartkowski 76’) - 14. Kamil Drygas, 28. Tomas Podstawski 27. Sebastian Kowalczyk, 17. Zvonimir Kozulj, 34. Iker Guarrotxena (29. Marcin Listkowski 63’) - 18. Adam Buksa (11. Soufian Benyamina 90’).

Żółte kartki: Luquinhas, Gvilia - Kozulj, Triantafyllopoulos

Relacja Artura Dyczewskiego z Warszawy.
Kapitan Pogoni Kamil Drygas przyznał, że wygrana w Warszawie nie przyszła łatwo.