Znamy półfinalistów tenisowego turnieju Lotos PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski odbywającego się na kortach przy alei Wojska Polskiego w Szczecinie.
Do czołowej czwórki singla mężczyzn awansował Kacper Żuk, który w sobotę wygrał pierwszą tenisową imprezę z tego cyklu rozegraną w Gdańsku. Rozstawiony z jedynką Kacper Żuk w poniedziałkowym ćwierćfinale, po zaciętym meczu, pokonał Macieja Rajskiego 6:4, 6:4.

- Z Maćkiem znamy się od ładnych paru lat, kilka pojedynków stoczyliśmy i wiedziałem, że to nie będzie łatwy mecz. Maciek gra tenis typowy na mączkę, a ja preferuję szybkie nawierzchnie. Cieszę się, że skończyło się w dwóch setach, bo każdy set jest dla mnie ratunkiem po wielu ostatnich meczach, które już grałem - powiedział Żuk.

Rywalem Kacpra Żuka we wtorkowym półfinale będzie Jan Zieliński. W drugiej parze półfinałowej Paweł Ciaś zmierzy się z Piotrem Gryńkowskim. W rywalizacji kobiet we wtorkowych meczach półfinałowych zwyciężczyni turnieju w Gdańsku Anastazja Szoszyna zagra z Joanną Zawadzką a Martyna Kubka spotka się z najwyżej rozstawioną Katarzyną Piter.

Tenisowy turniej Lotos PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski potrwa w Szczecinie do środy.
Rozstawiony z jedynką Kacper Żuk w poniedziałkowym ćwierćfinale po zaciętym meczu pokonał Macieja Rajskiego 6:4, 6:4.