Faworyci górą w tenisowych Mistrzostwach Polski skrzatów do lat 12 zakończonych w Szczecinie. Na kortach przy alei Wojska Polskiego złote medale zdobyli w sobotę Oliwia Kuszel i Hubert Plenkiewicz.
Finał singla chłopców był niezwykle emocjonujący. Rozstawiony z jedynką Hubert Plenkiewicz przegrał pierwszego seta z Juliuszem Stańczykiem 2:6 a w drugiej partii przegrywał już 3:5. 12-latek z Radomia odrobił jednak straty i wygrał tego seta 7:5. O mistrzowskim tytule rozstrzygnął super tie-break wygrany przez Huberta Plenkiewicza 10:3.

- Starałem się jak najlepiej rozpocząć ten super tie-break, bo super tie-break to tylko 10 punktów. To nie jest cały set, tylko trzeba jak najlepiej od początku do końca zawalczyć. Ja się nie poddawałem i walczyłem do ostatniej piłki - mówił Hubert Plenkiewicz.

Straconej szansy na sukces żałował o rok młodszy od swojego finałowego przeciwnika Juliusz Stańczyk. - No było tak już blisko. Tylko ten jeden gem dosłownie brakował i bym wygrał - rozpamiętywał Juliusz Stańczyk.

W rywalizacji dziewcząt pewnie złoty medal zdobyła Oliwia Kuszel. Najwyżej rozstawiona tenisistka w finale pokonała Oliwię Dróżdż 6:1, 6:1. - Dosyć łatwo. Jak najlepiej wyszły mi te zawody - przyznała.

Brązowy medal Mistrzostw Polski w rywalizacji dziewcząt zdobyła Zofia Biełus ze Szczecińskiego Klubu Tenisowego Akademii Tenisa Promasters.