Autopromocja
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
Zobacz
Zobacz

Piłkarze Pogoni od porażki rozpoczęli zmagania w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.
Szczecinianie przegrali na wyjeździe z Cracovią Kraków 1:2 w inauguracyjnym meczu nowego sezonu ekstraklasy.

Do przerwy pod Wawelem był bezbramkowy remis. Pierwszą bramkę dla Pogoni zdobył w 57. minucie Adam Frączczak. Z prowadzenia - ekipa trenera Kosty Runjaića - cieszyła się zaledwie kilkadziesiąt sekund, bo już w 58. minucie do remisu doprowadził Niemiec Marcos Alvarez. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Pasów w 68. minucie strzelił Rumun Sergiu Hanca.

Trener Cracovii Michał Probierz chwalił grę swoich zawodników w drugiej części meczu. - Na początku widać było, że gdzieś tam mamy trochę problem taktyczny, Pogoń potrafiła to wykorzystać. W drugiej połowie zaczęliśmy dobrze i wydawało się, że już mamy mecz pod kontrolą, straciliśmy jednak bramkę, ale tu pokazali zawodnicy charakter i chwała im, że odrobiliśmy straty i strzeliliśmy zwycięską bramkę.

W zespole Dumy Pomorza w oficjalnym meczu zadebiutowali w sobotę: Michał Kucharczyk, Austriak o polskich korzeniach - Alexander Gorgon i Mariusz Fornalczyk.

W kolejnym spotkaniu ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin 30 sierpnia na Górnym Śląsku zmierzą się z Piastem Gliwice.
Trener Cracovii Michał Probierz chwalił grę swoich zawodników w drugiej części meczu. - Na początku widać było, że gdzieś tam mamy trochę problem taktyczny, Pogoń potrafiła to wykorzystać.