Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Po dzieciach i kadetach, w sobotę w Pucharze Świata w karate WUKF w Szczecinie rywalizują juniorzy.
W hali Netto Arena trwają konkurencje kumite, czyli walki oraz kata - pokazy techniki indywidualnej i walki z cieniem.

Wydarzeniem trzeciego dnia zawodów, jak mówi organizator Pucharu Świata Paweł Bombolewski, będą zawodowe pojedynki karateków.

- Będzie gala karate zawodowego WUKF 3, my jesteśmy pionierami tego na całym świecie. My jako Bushikan, ale też jako światowa federacja WUKF i ja osobiście, bo sam tę formułę wymyśliłem i nią zarządzam w światowej federacji. Na tej gali zobaczymy trzy zawodowe pojedynki, w tym w jednym z nich wystąpi nasz zawodnik Sttenio Almeidy ze Szczecina, który zamienił Brazylię na Polskę, mieszka tu obecnie i trenuje zawodników Bushikany od stycznia, tutaj u nas - opowiada Bombolewski.

Gala wieczorna profesjonalnego karate z udziałem polskiego karateki Wiktora Adamskiego i zawodnika klubu Bushikan Szczecin Brazylijczyka Sttenio Almeidy rozpocznie się o godzinie 20:00 w hali Netto Arena przy ulicy Szafera w Szczecinie.
- Na tej gali zobaczymy trzy zawodowe pojedynki, w tym w jednym z nich wystąpi nasz zawodnik Sttenio Almeidy ze Szczecina, który zamienił Brazylię na Polskę, mieszka tu obecnie i trenuje zawodników Bushikany od stycznia, tutaj u nas - opowiada Bombolewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty