Piotr Lisek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Zachodniopomorscy lekkoatleci Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin i Patryk Dobek z MKL-u Szczecin walczyć będą o medale halowych Mistrzostw Europy odbywających się w Toruniu.
W ostatnim dniu rywalizacji, Lisek wystąpi w finałowym konkursie skoku o tyczce, natomiast specjalizujący się w biegu na 400 metrów przez płotki Dobek wystartuje w biegu na 800 metrów.

W sobotnich eliminacjach tyczkarz OSOT-u z wynikiem 5.70 zajął trzecie miejsce, a biegacz MKL-u w swojej półfinałowej serii był drugi. Niedzielny konkurs tyczkarzy z udziałem Piotra Liska rozpocznie się o godzinie 17.05 natomiast finałowy bieg na 800 metrów z Patrykiem Dobkiem oraz z Adamem Kszczotem i Mateuszem Borkowskim zaplanowano na 18.25.

Jak dotychczas biało-czerwoni lekkoatleci, w halowych Mistrzostwach Europy, zdobyli trzy srebrne medale. Drugie miejsca zajęli Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów, Michał Haratyk w pchnięciu kulą i wychowanek UKL-u Ósemka Police Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów. Na tym dystansie szósty był Michał Rozmys z Barnima Goleniów.