Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Patryk Dobek. Fot. Paweł Skraba
Patryk Dobek. Fot. Paweł Skraba
Idź złoto do złota. Patryk Dobek z MKL-u Szczecin zdobył złoty medal nieoficjalnych Mistrzostw Świata sztafet odbywających się w Chorzowie.
To drugi w tym roku złoty krążek Dobka, który na początku marca w Toruniu wygrał bieg na 800 metrów w Halowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce.

Na Stadionie Śląskim podopieczny trenera Zbigniewa Króla wraz z Joanną Jóźwik triumfowali w nietypowej konkurencji 2x2x400 metrów w której oboje pokonali na zmianę dwukrotnie dystans 400 metrów. Patryk Dobek po zwycięskim biegu przyznał, że taka sztafeta jest znakomitą formą przygotowań do sezonu letniego i startów w biegach na 400 metrów przez płotki oraz na 800 metrów.

- To oczywiście pewien element treningu. Bardzo mocne tempo i do 400 metrów przez płotki i do średnich dystansów na 800 metrów. Jest jeszcze pewien zapas i to pokazuje, że wytrzymałość jest bardzo dobra. To daje nadzieję na sezon letni - powiedział Dobek.

Oprócz Patryka Dobka i Joanny Jóźwik, z biało-czerwonych lekkoatletów na podium stanęli w sobotę także Zuzanna Hulisz, Krzysztof Kiljan, Klaudia Wojtunik i Damian Czykier, którzy zdobyli srebrny medal w mieszanej sztafecie płotkarskiej.
Patryk Dobek po zwycięskim biegu przyznał, że taka sztafeta jest znakomitą formą przygotowań do sezonu letniego i startów w biegach na 400 metrów przez płotki oraz na 800 metrów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty