Autopromocja
Zobacz
Zobacz
Zobacz

Tenisistka stołowa Startu Szczecin - w igrzyskach paraolimpijskich - była niepokonana w swojej klasie od 2004 roku.
Partyka zdobyła kolejno cztery złote medale, ale w Tokio nie udało się ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium.

W stolicy Japonii Natalia Partyka wywalczyła brązowy medal. Polkę, zmierzającą po swój piąty złoty krążek igrzysk paraolimpijskich, zatrzymała w półfinale Chinka z australijskim paszportem Qian Yang.

Natalia Partyka, która wcześniej dwukrotnie pokonała Australijkę w finale igrzysk paraolimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro tym razem przegrała w półfinale 2:3, choć w ostatnim secie prowadziła 9:3 i potrzebowała tylko dwóch punktów do zwycięstwa.

Ostatecznie Natalia Partyka - w turnieju indywidualnym tenisa stołowego - w swojej klasie zdobyła brązowy medal. Tenisistka stołowa Startu Szczecin wraz z Karoliną Pęk walczyć będzie jeszcze o złoty medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio w turnieju drużynowym.