Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Paulo Sousa, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Fot. YouTube / Łączy nas piłka
Paulo Sousa, selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Fot. YouTube / Łączy nas piłka
Jako zawodnik nie chciałbym już grać dla Paulo Sousy i myślę, że najlepszym jego zmiennikiem byłby ktoś z Polski - mówi, w rozmowie z Radiem Szczecin, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.
W ten sposób Maciej Mateńko odnosi się do sprawy Paulo Sousy i reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że w niedzielę oficjalnie Portugalczyk poinformował szefa PZPN Cezarego Kulesze, że chce rozwiązać kontrakt, a za chwilę czekają nas baraże do Mistrzostw Świata w Katarze.

- Tym samym selekcjoner pokazał, że nie zależy mu na pracy w Polsce - mówił wiceprezes PZPN Maciej Mateńko.

- Prywatnie powiem, że jako zawodnik nie chciałbym grać dla trenera, który pokazał w tej chwili, że jemu nie zależy na tym zespole. Dla mnie sytuacja jest jednoznaczna. Gdybym ja w tej chwili miał podejmować decyzję, to szukałbym trenera z Polski, dlatego że jest bardzo mało czasu do ważnych dla nas spotkań barażowych i lepiej w tej chwili polską reprezentację znają trenerzy polscy, którzy na co dzień się interesują polską piłką - podkreślał Mateńko.

Pierwszy mecz barażowy zagramy z Rosją 24 marca.
- Gdybym ja w tej chwili miał podejmować decyzję, to szukałbym trenera z Polski, dlatego że jest bardzo mało czasu do ważnych dla nas spotkań barażowych i lepiej w tej chwili polską reprezentację znają trenerzy polscy, którzy na co dzień się interesują polską piłką - podkreślał Mateńko.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty