Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Martyna Łukasik z Chemika. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Martyna Łukasik z Chemika. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Siatkarki klubu Grupa Azoty Chemik Police najlepsze w reprezentacji Polski w drugim turnieju Ligi Narodów zakończonym na Filipinach.
Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska i Maria Stenzel należały do wyróżniających się zawodniczek kadry trenera Stefano Lavariniego. W ostatnim meczu z Belgią Martyna Łukasik zdobyła 25 punktów - najwięcej spośród wszystkich reprezentantek. 21 punktów zdobyła jej klubowa koleżanka Martyna Czyrniańska. Mimo starań policzanek, Polki przegrały spotkanie z Belgią 2:3.

Marek Mierzwiński - trener Chemika Police - pomimo porażki biało-czerwonej kadry, nie ukrywa zadowolenia z postawy swoich siatkarek w reprezentacji Polski. - Kiedy te dziewczyny zdobywają punkty, albo mają udane zagrania, to moja radość jest podwójna. To chyba normalne. Cieszy mnie to, że trener Lavarini postawił na nasze zawodniczki. Uważam, że bardzo zasługują na to, żeby być w tej kadrze. Spełniają oczekiwania i są liderkami na swoich pozycjach i bardzo nas to cieszy - powiedział Mierzwiński.

Polskie siatkarki rozpoczną 29 czerwca w Sofii kolejny turniej Ligi Narodów. Do składu reprezentacji na zmagania w Bułgarii ma powrócić nieobecna na Filipinach kolejna zawodniczka Chemika Police Agnieszka Kąkolewska.
Marek Mierzwiński - trener Chemika Police - pomimo porażki biało-czerwonej kadry, nie ukrywa zadowolenia z postawy swoich siatkarek w reprezentacji Polski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty