Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Piłkarska reprezentacja Polski do lat 16, od zwycięstwa rozpoczęła występy w turnieju UEFA Development CUP odbywającym się w Szczecinie i Policach.
Kadra trenera Rafała Lasockiego - w inauguracyjnym meczu na stadionie przy ul. Kresowej - pokonała Luksemburg 2:0.

Do przerwy po bramce Huberta Jasiaka było 1:0. Po zmianie stron drugiego gola strzałem głową zdobył Kacper Szulc. Wygrana mogła być okazalsza, ale w pierwszej połowie, rzutu karnego nie wykorzystał Hubert Jasiak.

Warto dodać, że od 43. minuty młodzi polscy piłkarze grali w osłabionym składzie, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Dziewiatowski. Całe spotkanie w biało-czerwonych barwach rozegrał piłkarz Pogoni Szczecin Adrian Przyborek.

- Gra w reprezentacji to jest duma, z orzełkiem na piersi. A jeszcze grając w Szczecinie, u siebie, to tym bardziej... Ja z zasady stawiam sobie wysokie cele i myślę, że ten mecz zagrałem naprawdę solidnie, nie każdy zespół grając w dziesiątkę, potrafi tak dobrze grać w piłkę, ja myślę, że ta czerwona kartka przełożyła się na każdego zawodnika. Stąd na początku drugiej połowy musieliśmy cofnąć się i grać częściej w defensywie, ale te swoje sytuacje też mieliśmy - podkreśla Przyborek.

W kolejnym meczu turnieju UEFA Development CUP, reprezentacja Polski U16 w środę zagra z RPA na boisku przy Karłowicza w Szczecinie
Całe spotkanie w biało-czerwonych barwach rozegrał piłkarz Pogoni Szczecin Adrian Przyborek: - Gra w reprezentacji to jest duma, z orzełkiem na piersi. A jeszcze grając w Szczecinie, u siebie, to tym bardziej...

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty