Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarska reprezentacja Polski do lat 16 wygrała turniej UEFA Development CUP rozgrywany w Szczecinie i Policach. Kadra trenera Rafała Lasockiego w ostatnim meczu imprezy, którego stawką było pierwsze miejsce pokonała w Policach Irlandię Północną 3:0.
Biało-czerwoni po golu w czwartej minucie Matiasa Pruszko prowadzili do przerwy 1:0. Po zmianie stron w 72 minucie drugą bramkę zdobył najskuteczniejszy zawodnik naszej narodowej drużyny strzelec czterech goli w turnieju Hubert Jasiak. Rezultat sobotniego spotkania ustalił w doliczonym czasie gry z rzutu karnego kapitan kadry U16 Mateusz Dziewiatowski.

- Udało się. W ostatniej minucie usłyszałem, jak trener Zelandii mówił, żeby bramkarz rzucił się w prawy róg, więc po prostu uderzyłem w przeciwnym kierunku i piłka wpadła do siatki. Trudny mecz, ale byliśmy przygotowani. Wiedzieliśmy, jaki mają styl gry. Wcześniej graliśmy z nimi dwumecz, więc można było się pod to przygotować i odpowiedzieć w najlepszy sposób, czyli inteligencją i piłkarstwem. Sama nauka, myślę bardzo fajny turniej przed eliminacjami, które czekają nas w przyszłym roku - mówi Dziewiatowski.

Warto dodać, że w 90 minucie w reprezentacji Polski zadebiutował Maksymilian Baran z FASE Szczecin, który na ostatni pojedynek zastąpił w składzie Adriana Przyborka z Pogoni Szczecin. Na najniższym stopniu podium turniej UEFA Development CUP zakończył Luksemburg, który w meczu o trzecie miejsce pokonał w Szczecinie RPA 3:2.
Rezultat sobotniego spotkania ustalił w doliczonym czasie gry z rzutu karnego kapitan kadry U16 Mateusz Dziewiatowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty