Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Już po raz 20. w Szczecinie odbywa się Puchar Ziem Północnych w szermierce. Pomimo tego, że to sport bardzo niszowy, to ponad 200 juniorów i juniorek z całej Polski zjechało na turniej.
Jak przekonuje Marek Ptak, trener sekcji szermierki w Kusym Szczecin, szermierzem może zostać każdy. - Każdy zawodnik, niezależnie od wzrostu jest w stanie walczyć. Oczywiście musi znaleźć swój sposób, swoje metody, ale wszystko zaczyna się od motywacji i chęci. Wszystko inne da się wytrenować.

Czasem jeden trening wystarczy, aby zakochać się w tym sporcie - powiedziała nam jedna z zawodniczek - Natalia, która jak mówi, na szermierkę trafiła przypadkiem.- Chodziłam w pierwszej klasie do klasy sportowej, tam mieliśmy dodatkową szermierkę i trener nie zaprosił na treningi. W szkole też mamy klub szermierczy, więc fajnie by się odnalazłam. Dobrze mi idzie.

20. Puchar Ziem Północnych potrwa do niedzieli w hali przy ul. Narutowicza w Szczecinie. W sobotę swoje walki stoczą juniorki, jutro juniorzy.
Jak przekonuje Marek Ptak, trener sekcji szermierki w Kusym Szczecin, szermierzem może zostać każdy.
Czasem jeden trening wystarczy, aby zakochać się w tym sporcie - powiedziała nam jedna z zawodniczek - Natalia, która jak mówi, na szermierkę trafiła przypadkiem.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty