Autopromocja
Zobacz
Zobacz

Jak co roku 1 listopada wspominamy tych, którzy odeszli w ostatnim czasie. W 2023 pożegnaliśmy wiele wybitnych postaci ze świata sportu.
29 grudnia zeszłego roku zmarł Pele, jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Jedyny piłkarz, który zdobył trzy tytuły mistrza świata. W swojej karierze zagrał 647 spotkań w Santosie i New York Cosmos, do tego dołożył 92 występów w barwach reprezentacji Brazylii. Zmarł w wieku 82 lat. Jego pogrzeb odbył się 3. stycznia w Sao Paulo

6 stycznia zmarł Gianluca Vialli, piłkarz, między innymi, Juventusu czy Chelsea. W swojej karierze rozegrał 488 meczów w różnych zespołach, ma też 59 występów w barwach reprezentacji Włoch. Zdobył, między innymi, dwa tytuły mistrza Włoch, Ligę Mistrzów, puchar Anglii czy brąz mistrzostw świata 1990. Miał 58 lat.

Grzegorz Skrzecz zmarł 15 lutego. Podczas swojej kariery zdobył brąz mistrzostw świata i mistrzostw europy w boksie. Grał również epizodyczne role w polskich filmach. Wystąpił na przykład w "Sztosie" czy w "Chłopaki nie płaczą". Zmarł w wieku 65 lat.

23 lutego zmarł Adam Lisewski, medalista olimpijski w szermierce i długoletni prezes Polskiego Związku Szermierczego. W 1968 roku w Meksyku wraz z kolegami sięgnął po brązowy medal igrzysk w turnieju drużynowym florecistów. Dwukrotnie był indywidualnym mistrzem Polski. Miał 79 lat.

17 kwietnia zmarł Ryszard Wiśniewski. Był kapitanem zespołu Pogoni Szczecin, który jesienią 1958 roku - po remisie ze Śląskiem Wrocław - na stadionie przy ul. Twardowskiego wywalczyła historyczny, pierwszy awans do rozgrywek o mistrzostwo Polski. Ryszard Wiśniewski zmarł w wieku 89 lat po długiej i ciężkiej chorobie.

13 czerwca zmarł Henryk Radzikowski przez wiele lat związany z Miejskim Klubem Lekkoatletycznym w Szczecinie. Startował przez prawie 30 lat, ustanowił rekordy i zdobywał medale. Klub reprezentował między innymi w pchnięciu kulą, rzucie dyskiem i młotem. Miał 64 lata.