Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
reklama
argum.eu

Fot. pixabay.com / _Alicja_ (domena publiczna)
Fot. pixabay.com / _Alicja_ (domena publiczna)
Straty w tym roku opłakiwał również świat kultury. W 2023 roku odeszli aktorzy i muzycy. Dziś ich wspominamy.
W lutym w wieku 86 lat zmarł Leonard Pietraszak - ceniony i popularny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Popularność przyniosły mu role w serialach telewizyjnych: "Czarne chmury", "Czterdziestolatek", "Kariera Nikodema Dyzmy". W latach 80. XX wieku wystąpił w roli Kramera w dwóch częściach popularnych komedii "Vabank" i "Vabank II".

w maju pożegnaliśmy legendarną amerykańską piosenkarkę Tinę Turner. Znana była ze swojego zmysłowego głosu i platynowych hitów, ale także niełatwego życia. Wylansowała takie hity jak "Simply the best", "Private dancer" czy "What's love got to do with it". Słynny magazyn "Rolling Stone" nazwał ją kiedyś „jedną z największych piosenkarek wszech czasów". Zmarła w wieku 83 lat.

W ostatnich dniach światem wstrząsnęła informacja o śmierci amerykańskiego aktora, gwiazdora serialu "Przyjaciele", w którym wcielał się w postać Chandlera Binga. Matthew Perry zmarł w wieku 54 lat. W tym kultowym serialu grał w nim przez 10 lat. Bawił do łez, ale jak Chandler, marzył o ułożeniu sobie życia. Aktor w swojej autobiografii przyznał, że przez wiele lat był uzależniony od opioidów, narkotyków i alkoholu, co odprowadziło do wielu komplikacji zdrowotnych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty