Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
24 punkty Morrisa Udeze nie pomogły - King Szczecin przegrywa w swojej hali z Czarnymi Słupsk 82-86 w 10. kolejce Orlen Basket Ligi.
Kluczowa dla losów spotkania okazała się pierwsza kwarta, którą ospale zagrali gospodarze - goście ze Słupska zdobyli w niej osiem punktów więcej niż Wilki Morskie. Po dwóch kwartach zespół trenera Miłoszewskiego przegrywał aż 12 punktami i na długą przerwę schodził z wynikiem 35-47. W trzeciej kwarcie Szczecinianie wzięli się do odrabiania strat i po trzeciej kwarcie był już remis, lecz końcówkę meczu lepiej zagrali zawodnicy ze Słupska, którzy wygrali spotkanie czterema punktami.

O porażce Wilków Morskich, jak mówi kapitan drużyny Filip Matczak, zadecydowała końcówka czwartej kwarty, w której dwie niesamowite trójki trafił reprezentant Polski Michał Michalak.

- Zobaczyliśmy jakość Michała Michalaka w ostatnich akcjach, gdzie trafił naprawdę dwa trudne rzuty i wymusił faul. Wydaje mi się, że obrona była wystarczająco dobra, a atak po prostu był jeszcze lepszy. Tak to już jest jak gra się w końcówkach i decydują ostatnie akcje, umiejętności i jakość zawodników. A nam trochę dzisiaj zabrakło, bo myślę, że my od początku gdzieś tam powinniśmy szukać swojego grania. Czarni już od pierwszej minuty pokazali, że przyjechali tutaj wygrać, walczyć do samego końca. I myślę, że to gdzieś tam jest znacząca różnica. - mówi Matczak.

Warto dodać, że słupszczanie w niedzielnym spotkaniu trafili aż 15 rzutów za trzy punkty natomiast podopieczni trenera Arkadiusza Miłoszewskiego trafili 6 trójek.

Następny mecz King Szczecin rozegra 2. grudnia na wyjeździe. Wilki Morskie pojadą do Stargardu zmierzyć się z PGE Spójnią w derbach Pomorza Zachodniego.
Pomeczowa relacja Artura Dyczewskiego
O porażce Wilków Morskich, jak mówi kapitan drużyny Filip Matczak, zadecydowała końcówka czwartej kwarty, w której dwie niesamowite trójki trafił reprezentant Polski Michał Michalak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty