Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Mat. IPN
Mat. IPN
Rajd Baja Drawsko odbędzie się już w ten weekend. O Mistrzostwo Polski będą się ścigać w tym roku najlepsi kierowcy samochodów terenowych, motocykli, quadów i pojazdów SSV.
Finałowy odcinek specjalny, który odbędzie się w sobotę 20 kwietnia, zostanie rozegrany ku czci związanego ze Szczecinem gen. Mieczysława Boruty–Spiechowicza. To efekt współpracy między organizującą rajdy Fundacją Baja Poland i szczecińskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.

Trzech motocyklistów w specjalny sposób uczci gen. Mieczysława Borutę–Spiechowicza. Z jego wizerunkami na kaskach pojadą Bartłomiej Tabin oraz ks. Marian Augustyn i Jan Ślusarczyk ze Szczecina.

Odcinek specjalny im. gen. Mieczysława Boruty-Spiechowicza rozpocznie się w sobotę na poligonie drawskim o godz. 13 (wtedy start motocykli i quadów) i 15:30 (start dla samochodów terenowych i pojazdów SSV).

Ludwik Mieczysław Boruta-Spiechowicz to działacz niepodległościowy, oficer 2 Brygady Legionów Polskich, uczestnik bitwy pod Rarańczą. W 1918 r. jeden z dowódców obrony Lwowa w czasie walk o niepodległość. W okresie międzywojennym oficer zawodowy Wojska Polskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty