autopromocja
  ogłoszenie

Piłkarze Pogoni zwycięstwem pożegnali się z kibicami. Szczecinianie pokonali Górnika Zabrze 1:0 w ostatnim meczu rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Gola na wagę trzech punktów w 66. minucie strzałem głową zdobył Marcel Wędrychowski. - Chłopaki śmiali się, że miałem asystę i bramkę, bo sam sobie asystę dałem, a potem strzeliłem bramkę. Cieszę się, że drużyna zajmuje czwarte miejsce. Staram się patrzeć na kolejny sezon - powiedział Wędrychowski.

Piłkę wybił jeszcze obrońca zabrzan Boris Sekulić, ale uczynił to już za linią bramkową i sędzia Jarosław Przybył po analizie VAR uznał gola. Portowcy mieli jeszcze okazję do zdobycia kolejnych bramek, ale strzały Leo Borgesa czy Efthymisa Koulourisa obronił bramkarz Górnika Daniel Bielica.

Ostatecznie zespół trenera Jensa Gustafssona skromnie, ale zasłużenie wygrał z Górnikiem Zabrze 1:0.

Ekipa trenera Jensa Gustafssona zajęła 4 miejsce w tabeli ekstraklasy. Mistrzem Polski została Jagiellonia Białystok, która w ostatniej kolejce pokonała Wartę Poznań 3:0. Zieloni po tej porażce spadli z ekstraklasy, bo swój mecz w Poznaniu z Lechem 2:1 wygrali piłkarze Korony Kielce. Tytuł wicemistrzowski zdobył Śląsk Wrocław. Na najniższym stopniu podium sezon zakończyła Legia Warszawa. Z ekstraklasy spadli obok Warty, piłkarze ŁKS-u Łódź i Ruchu Chorzów.
Gola na wagę trzech punktów w 66. minucie strzałem głową zdobył Marcel Wędrychowski.