Pożyteczni
Radio SzczecinRadio Szczecin » Pożyteczni » Podcasty
Spacer w goglach w ramach projektu -W ślad bez światła
Spacer w goglach w ramach projektu -W ślad bez światła
Polska Akcja Humanitarna
Spacer w goglach po mieście w ramach projektu "W ślad bez światła"
Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży z ADHD i ZA, TPD w Szczecinie
Dzisiaj w Pożytecznych o swoich działaniach i projektach opowiedzą osoby związane z Polską Akcją Humanitarną, Polskim Związkiem Niewidomych Okręgu Zachodniopomorskiego i Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży z ADHD i ZA TPD.
Polska Akcja Humanitarna od wielu lat jest obecna w miejscach, gdzie ludzie znajdują się w kryzysie. I tak tydzień temu mówiliśmy o pomocy PAH na rzecz powodzian, dzisiaj organizacja zbiera fundusze na rzecz ludności poszkodowanej w wyniku wojny w Libanie. Polska Akcja Humanitarna działa w tym kraju od 2020 r., kiedy to niosła pomoc natychmiastową i psychologiczną po tragicznym wybuchu w porcie w Bejrucie. Przez ostatnie lata prowadziła tam działania z zakresu współpracy rozwojowej. Dziś razem z zaufanym partnerem lokalnym, chce dotrzeć do tych, którym brakuje podstawowych produktów do przeżycia. Z kolei wraz z Polskim Związkiem Niewidomych wybierzemy się na wyjątkowy spacer w goglach po mieście w ramach projektu "W ślad bez światła". Natomiast Koło Pomocy Dzieciom z ADHD i Zespołem Aspergera Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie obchodzi swoje 20-lecie i z tej okazji porozmawiamy o doświadczeniach specjalistów tego związanym z pomaganiem młodym ludziom.
 

Zobacz także

2026-02-22, godz. 20:00 [22.02.2026] Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci W dniach od 16 - 22 lutego obchodzony był Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości… » więcej 2026-02-15, godz. 20:00 [15.02.2026] Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, Szczeciński Oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu i Fundacja… Dzisiaj w Pożytecznych dużo czasu poświęcimy dzieciom, które potrzebują rodzicielskiego wsparcia, dlatego też połączymy się z paniami ze Stowarzyszenia… » więcej 2026-02-08, godz. 20:00 [8.02.2026] Amnesty International Polska, Koło Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Iskierka” TPD, Fundacja… Dzisiaj porozmawiamy o bardzo ważnej i ciekawej inicjatywie Amnesty International Polska dotyczącej starszych osób. Amnesty prowadzi kampanię „Jestem", żeby… » więcej 2026-02-01, godz. 20:00 [1.02.2026] Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, DKMS Polska Dzisiaj w Pożytecznych gościć będziemy Kingę Krzywicką z Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie, połączymy się Magdaleną… » więcej 2026-01-28, godz. 05:10 [25.01.2026] Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie od pięciu lat konsekwentnie i skutecznie odpowiada na potrzeby dzieci, młodzieży… » więcej 2026-01-18, godz. 20:00 [18.01.2026] Fundacja Liga Superbohaterów Dzisiaj gościem Pożytecznych będzie Liga Superbohaterów, oczywiście jest to Organizacja Pożytku Publicznego na rzecz której można przekazać 1,5 % swojego… » więcej 2026-01-11, godz. 20:00 [11.01.2026] Stowarzyszenie Feniks, Polska Misja Medyczna i Szczeciński Oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu Dzisiaj w Pożytecznych porozmawiamy m.in. o akcji zima w Stowarzyszeniu Feniks, podsumujemy miniony rok Szczecińskiego Oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu… » więcej 2026-01-04, godz. 20:00 [4.01.2026] Fundacja Promocja Zdrowia Dzisiaj w Pożytecznych porozmawiamy o działaniach Ośrodka Wsparcia i Testów prowadzonego przez Fundację Promocja Zdrowia, ale nie tylko. Opowiemy o najciekawszych… » więcej 2025-12-28, godz. 20:00 [28.12.2025] Stowarzyszenie Rodzin Katolickich - Ośrodek Adopcyjny To była moja ostatnia w tym roku wizyta w siedzibie organizacji pożytku publicznego, a było to Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, a dokładniej Ośrodek Adopcyjny… » więcej 2025-12-21, godz. 20:00 [21.12.2025] KTA Szczecin i Order Uśmiechu, Fundacja Siepomaga, Fundacja Promocja Zdrowia i KMB Widzę Świat Inaczej Dzisiaj w Pożytecznych zdamy relację z uroczystości, podczas której uhonorowano naukowczynię z Uniwersytetu Szczecińskiego zaangażowaną w pracę na rzecz… » więcej
12345