Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Nasze debaty

Co czwarta praca egzaminacyjna w polskich szkołach, której ocena została zakwestionowana przez zdającego, okazała się źle sprawdzona.
Inny problem to niewłaściwy sposób układania testów - wynika z raportu sporządzonego przez Najwyższą Izbę Kontroli.
Raport NIK podaje również, że Centralna Komisja Egzaminacyjna nie nadzorowała właściwie przeprowadzania egzaminów i oceniania prac.
Chodzi o testy szóstoklasisty, gimnazjalny, maturalny i zawodowy.
Brak właściwego nadzoru spowodował, że wśród świetnych egzaminatorów - jak zaznaczono w raporcie - bez trudu i bez konsekwencji trwają także ci nierzetelni.
Ewa Budziach- dyrektor Pierwszego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie
Iwona Potrykus - dyrektor gimnazjum nr 34 w Szczecinie
Zdzisław Nowak - nauczyciel konsultant do spraw edukacji ekologicznej i przyrodniczej w Zachodniopomorskim Centrum
Doskonalenia Nauczycieli
dr Marek Białkowski- adwokat, ekonomista, nauczyciel akademicki z Uniwersytetu Szczecińskiego
Zofia Hryhorowicz - dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu
prof.dr hab.Dariusz Zarzecki - ekonomista, nauczyciel akademicki
 

Zobacz także

2015-04-10, godz. 14:00 Jak dbać o nasz mózg? [ROZMOWA] Żyjemy coraz dłużej i coraz lepiej traktujemy swoje ciało, bo przecież musi nam ono służyć dłużej niż naszym rodzicom. Zdrowo się odżywiamy, uprawiamy… » więcej 2015-04-10, godz. 13:54 Łatwiejszy dostęp do broni? [DEBATA] Organizacje strzeleckie chcą łatwiejszego dostępu do broni w celach szkoleniowych. Obecnie członkowie tych stowarzyszeń, aby się szkolić muszą uzyskiwać… » więcej 2015-04-10, godz. 14:04 Pytania o in vitro: jawni dawcy czy anonimowi? [DEBATA] W Sejmie trwa debata nad projektami ustaw o in vitro: rządowym oraz autorstwa PiS i dwoma SLD. Wśród wielu kwestii budzących kontrowersje jest też ta, czy… » więcej 2015-03-12, godz. 14:45 Rząd przyjął projekt ustawy o in vitro [DEBATA] 28 lat temu urodziło się w Polsce pierwsze dziecko z probówki. Od tego czasu w naszym kraju na świat przyszło ich kilkanaście tysięcy, ale do tej pory zapłodnienia… » więcej 2015-02-24, godz. 09:55 Co zmienia "Zmiana" na scenie politycznej? [ROZMOWA] Na polskiej scenie politycznej pojawiło się prokremlowskie ugrupowanie "Zmiana". Jego szefem jest Mateusz Piskorski, były szczeciński poseł Samoobrony. Piskorski… » więcej 2015-02-19, godz. 08:50 Zachód swoje, Putin swoje? [DEBATA] "Papierowy rozejm" – tak mówi się o zawartym w Mińsku porozumieniu pomiędzy Rosją a Ukrainą, gdyż nic nie wskazuje na to by miało być ono respektowane… » więcej 2015-02-18, godz. 11:29 Szczepić czy nie szczepić? [DEBATA] W Zachodniopomorskim rośnie liczba rodziców nieszczepiących swoich dzieci. W zeszłym roku sanepid odnotował około 240 takich przypadków. Wojewoda prowadzi… » więcej 2015-02-12, godz. 10:13 Dlaczego nowa ustawa o związkach budzi emocje? [DEBATA] W Polsce poziom uzwiązkowienia pracowników oscyluje w granicach 12 procent, ale związki zawodowe kosztują obywateli nawet 300 milionów złotych rocznie -… » więcej 2015-02-11, godz. 10:23 Więcej miejsc dla rezydentów w Zachodniopomorskiem [ROZMOWA] Ministerstwo Zdrowia dwukrotnie zwiększy liczbę miejsc dla lekarzy rezydentów. Czas najwyższy – sami lekarze uważają, że jest ich zbyt mało. W Europie… » więcej 2015-02-05, godz. 08:47 Skandal w Policach. Minister zareagował zbyt pochopnie? [DEBATA] Ujawniony przez media skandal z pomyłkowym zapłodnieniem kobiety, która w efekcie urodziła cudze dziecko rozpalił na nowo trudną rozmowę o sztucznym zapłodnieniu… » więcej
12345