Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Prezydent Szczecina zaprezentował nagrodę Miesa van der Rohe. Statuetkę otrzymała szczecińska Filharmonia. Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Prezydent Szczecina zaprezentował nagrodę Miesa van der Rohe. Statuetkę otrzymała szczecińska Filharmonia. Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Prezydent Szczecina zaprezentował nagrodę Miesa van der Rohe. Medal otrzymała szczecińska Filharmonia.
60 tysięcy euro nagrody i statuetkę dostanie biuro architektoniczne, które zaprojektowało obiekt, czyli hiszpańska firma Estudio Barozzi Veiga.

- W ścisłym finale było pięć projektów z kilku krajów Europy - mówił architekt Jacek Lenart. - Nagroda jest przyznawana, raz na dwa lata, od 25 lat. W tym roku było 420 nominacji.

- Jury nagrody Miesa van der Rohe oglądało wybudowaną Filharmonię i zwiedzało Szczecin przez sześć godzin - wspomina prezydent Piotr Krzystek, który spotkał się z architektami. - Obiekt naszej filharmonii to nie tylko pałac muzyki, ale również dzieło architektoniczne, które zyskało uznanie w Europie, zostało dostrzeżone i nagrodzone.

Nagroda, którą otrzymał budynek Filharmonii Szczecińskiej zostanie niebawem wystawiona. Będzie ją można oglądać w holu obiektu.
Relacja Grzegorza Gibasa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty