Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Współpraca z lokalnym stowarzyszeniem oraz specjalny film wyświetlany turystom podczas zwiedzania Szczecina - to pomysły na długofalowe wsparcie najstarszego kina świata i wynik ustaleń miasta z właścicielami Pioniera.
- To będzie podwójna forma pomocy - mówi Celina Wołosz z Żeglugi Szczecińskiej. - Pierwsza zakłada współpracę ze Stowarzyszeniem Officyna, które organizuje Szczecin Film Festival. Część wydarzeń z przyszłorocznej edycji festiwalu zostanie zorganizowana w Pionierze.

Druga forma wykorzystuje potencjał turystyczny kina. - Pionier jest jednak naszą wielką perełką turystyczną i przy wsparciu Wydziału Kultury zostanie wyprodukowany krótki film o Szczecinie, jego historii, kulturze, walorach turystycznych, który wejdzie w stały repertuar kina i będzie emitowany także przy okazji miejskich spacerów turystycznych - dodaje Wołosz.

Jestem za - komentuje Jerzy Miśkiewicz, współwłaściciel "Pioniera".

- To jest dobry kierunek. Ale jak to tam wyjdzie dalej, to musiałbym to widzieć już konkretnie, dopiero wtedy będę wiedział. Chciałbym żeby to wyszło. Mam nadzieję, widzę, że dobra wola jest. No i internetowa zbiórka, to jest bardzo dobre. Uważam, że teraz będzie nareszcie dobrze. Oby nas tylko nie dopadł wirus - mówi Miśkiewicz.

21 września z powodu problemów finansowych związanych z epidemią, właściciele kina ogłosili zawieszenie działalności.

Na platformie "Wspieram.to" ruszyła zbiórka w ramach inicjatywy Szczecin Lokalny Solidarny. Dzięki temu kino ponownie otworzyło sale. Zrzutka wciąż trwa. Teraz na koncie ponad 55 tys. zł. Miesięczny koszt utrzymania Pioniera to około 20 tys. złotych. Wówczas miasto zapowiedziało pomoc w stworzeniu długofalowej strategii wsparcia.
- To będzie podwójna forma pomocy - mówi Celina Wołosz z Żeglugi Szczecińskiej.
Druga forma wykorzystuje potencjał turystyczny kina.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty