Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny - zapowiedź spotkania autorskiego
  Reklama  
Zobacz

Karol Nasiłowski – kontrabasista. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz [Materiały prasowe Willi Lentza w Szczecinie]
Karol Nasiłowski – kontrabasista. Projekt graficzny Piotr Wardziukiewicz [Materiały prasowe Willi Lentza w Szczecinie]
Ukończył z wynikiem celującym Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Od kilku lat jest solistą i liderem grupy kontrabasów w Orkiestrze Filharmonii w Szczecinie. Prowadzi także klasę kontrabasu w Akademii Sztuki. W czwartek w Willi Lentza premiera albumu pt. „Polish Double Bass Music” Karola Nasiłowskiego.
Na płycie znalazły się dzieła nieznanych twórców: Waleriana Gniota (1902-1977), Jana Kolasińskiego (1911-1976), Stefana Bolesława Poradowskiego (1902-1967) oraz współczesnego szczecińskiego kompozytora Janusza Stalmierskiego. Chciałem ocalić od zapomnienia piękną polską muzykę, która do tej pory nie doczekała się rejestracji - powiedział Karol Nasiłowski.

- Utwory są bardzo rozmaicie umieszczone pod kątem pewnych wyzwań. Niektóre mają wyzwania liryczne, niektóre mają wyzwania techniczne. Mamy tutaj dzieła napisane od 1936 do 2011 roku, także mamy prawie sto lat historii muzyki kontrabasowej. Wspólną ich cechą jest dbanie o melodie i warstwę rytmiczno-harmoniczną – stwierdził artysta.

Karol Nasiłowski nagrał płytę w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie z pianistą Dominikiem Wizjanem, z którym wystąpi w czwartek o godzinie 19 w Willi Lentza. Warto podkreślić, że album pt. „Polish Double Bass Music” wydała i zrealizowała jedna z najbardziej prestiżowych Wytwórni Fonograficznych w Europie – DUX.

Więcej o albumie z Karolem Nasiłowskim TUTAJ
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty