Filharmonia w Szczecinie rozbłysła całą paletą kolorów. Zjawiskową iluminację na fasadzie budynku można było zobaczyć w czwartek wieczorem. Pokaz trwał kilkanaście minut.
Biały na co dzień budynek szczecińskiej filharmonii bywał już podświetlany różnymi kolorami. Świecił się na przykład na różowo lub biało-czerwono. Teraz szczecinianie mogli zobaczyć na fasadzie całą paletę barw: od żółtego i pomarańczowego, przez niebieski i fioletowy. - Podświetlenie filharmonii było dynamiczne. Kolory wręcz tańczyły na elewacji - mówili oglądający pokaz przechodnie. - To było coś nowego. Wyglądało bardzo ciekawie i sympatycznie. Kolory nie były statyczne. Czwartkowy pokaz był testem oświetlenia fasady filharmonii przed wrześniowym festiwalem MUSIC.DESIGN.FORM. To impreza, która łączy design, muzykę i taniec. W jej programie są między innymi koncerty, wystawy, warsztaty, happeningi, a także wizualizacje świetlne.
Zdjęcia: W.Ochrymiuk, M.Papke, Ł.Rabikowski Montaż: W.Ochrymiuk
Dodaj komentarz 4 komentarze
Bardzo ładnie, ale stanowczo zbyt rzadko to się dzieje.
Następna iluminacja we wrześniu?
Gdyby filharmonia stała na Łasztowni to pokaz oglądany z drugiego brzegu rzeki byłby fascynujący. Niestety w obecnym miejscu drzewa zasłaniają budynek. Żeby coś zobaczyć trzeba stać tak blisko, że efekt jest kiepski.
Za taką kasę wybudowali to chociaż tyle !
zdisław123, filharmonia jest przede wszystkim do słuchania muzyki a nie tylko oglądania, a tam wewnątrz naprawdę wiele się dzieje i to na wysokim poziomie. Warta każdego grosza. Stwierdzenie chociaż tyle jest cokolwiek nie na miejscu. Jak już nie słuchasz takiej muzyki, to przejdź się na spacer po filharmonii...
Zobacz także
2018-10-06, godz. 10:48
W Barcelonie zmarła Montserrat Caballé
W szpitalu w Barcelonie zmarła słynna hiszpańska śpiewaczka operowa, Montserrat Caballé. Miała 85 lat.
» więcej
2018-10-06, godz. 06:40
USA: rozpoczęto promocję filmu "Zimna Wojna"
W Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się przedoscarowa promocja "Zimnej Wojny". Film wyreżyserowany przez Pawła Pawlikowskiego jest polskim kandydatem do najbardziej prestiżowej nagrody w świecie kinematografii.
» więcej
2018-10-03, godz. 23:46
The Small Town Kids zagrali w cyklu [3x1] [WIDEO, ZDJĘCIA]
Tym razem na naszej scenie zabrzmiała muzyka zza miedzy.
» więcej
2018-10-02, godz. 20:35
Małomiasteczkowi z minikoncertem w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA]
To w ramach naszego cyklu [3x1]
» więcej
2018-10-02, godz. 16:22
Kończy się festiwal filmowy "Niepokorni Niezłomni Wyklęci"
Ostatnie pokazy konkursowe odbędą się we wtorek na Festiwalu Filmowym "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" w Gdyni. O Złoty Opornik, główną nagrodę imprezy, walczą 23 produkcje dokumentalne inspirowane polskimi dziejami walki o wolność…
» więcej
2018-10-01, godz. 15:00
Nie żyje Charles Aznavour. Nazywano go "francuskim Sinatrą"
W wieku 94 lat zmarł francuski piosenkarz, kompozytor i aktor Charles Aznavour - podaje agencja AFP.
» więcej
2018-09-30, godz. 09:57
Historia opactwa na ścianie kościoła. Widowiskowy mapping w Kołbaczu
Historię Kołbacza wyświetloną na ścianie gotyckiego kościoła można było obejrzeć w sobotę wieczorem w ramach kolejnej edycji "Cieni zapomnianych kultur". Tym razem Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki tematem przewodnim wydarzenia uczyniło…
» więcej
2018-09-29, godz. 19:22
"Niedokończone msze wołyńskie" - dokument o tragedii Polaków na Wołyniu
"Niedokończone msze wołyńskie" - dokument o tragedii Polaków na Wołyniu został pokazany na 10. Festiwalu "Niepokorni - Niezłomni - Wyklęci". Festiwal, który odbywa się w Gdyni, poświęcony jest przede wszystkim prezentacji filmów…
» więcej
2018-09-29, godz. 18:25
„Cienie zapomnianych kultur” w Kołbaczu
Już w sobotę w dawnym opactwie cystersów w Kołbaczu koło Szczecina odbędą się „Cienie zapomnianych kultur”. Stowarzyszenie Spichlerz Sztuki chce promować w tym roku "Projekt: Kołbacz", w ramach którego kościół zamieniony…
» więcej
2018-09-29, godz. 13:49
"Miś zwany Wojtkiem". Powstaje animacja o słynnym niedźwiadku
"A Bear called Wojtek" - taki tytuł nosi powstająca właśnie brytyjska animacja opowiadająca o słynnym niedźwiedziu przygarniętym przez żołnierzy armii generała Andersa. Producentem filmu jest Iain Harvey.
» więcej