Akcję informacyjną dotyczącą wprowadzanych zmian w ramach reformy oświaty, która rozpocznie się pod koniec tygodnia zapowiedziała minister Anna Zalewska.
- To będzie list wydrukowany, który kuratorzy wprost dostarczą do szkół po to, żeby rodzice otrzymali takie listy, dlatego że mieliśmy sygnały od rodziców, że mimo iż do końca listopada do każdej szkoły trafiły broszury, plakaty, kontakty, adresy, telefony, to większość rodziców nie miała dostępu do tej informacji - powiedziała Zalewska.
Zalewska dodała, że do końca tygodnia samorządy otrzymają wzór tak zwanej specuchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego.
Takie uchwały wszystkie samorządy muszą przyjąć do końca marca.
- Do 31 marca 2017 roku będzie jedna specuchwała, którą zaproponujemy. Pojawi się sieć szkół i obwody. Ta uchwała będzie mówiła o tym, co zacznie się dziać od 2017 roku - tłumaczy minister edukacji.
Wdrażanie reformy oświaty będzie wspierał specjalny zespół, a jego koordynatorem został wiceminister edukacji ze Szczecina Maciej Kopeć. Zgodnie z podpisanymi w poniedziałek przez prezydenta ustawami, które reformują system edukacji, w miejsce obecnie istniejących szkół mają być: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum, dwustopniowe szkoły branżowe i szkoły policealne.