Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Pentagon to siedziba Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Fot. www.wikipedia.org / David B. Gleason
Pentagon to siedziba Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Fot. www.wikipedia.org / David B. Gleason
Pentagon ujawnił szczegóły i okoliczności ataku rakietowego na Syrię. Według Pentagonu bombardowanie było proporcjonalną odpowiedzią na atak chemiczny syryjskiego lotnictwa na cywilów.
Rzecznik Pentagonu James Davis poinformował, że 59 pocisków manewrujących Tomahawk zostało wystrzelonych z niszczycieli USS Porter i USS Ross. Oba okręty znajdują się we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Rozpoczęte przed 5 rano czasu syryjskiego bombardowanie trwało zaledwie kilka minut. Jego celem była baza Al Szajrat - przede wszystkim samoloty, hangary lotnicze, zbiorniki paliwa, bunkry z amunicją, radary i systemy obrony przeciwrakietowej.

- Jak zwykle podjęliśmy działania by uniknąć cywilnych ofiar zgodnie z prawem wojennym - podkreślił Davis podkreślając, że amerykańskie bombardowanie był proporcjonalną odpowiedzią na "haniebny atak Asada" z użyciem broni chemicznej.

Rzecznik Pentagonu poinformował, że Stany Zjednoczone kanałami wojskowymi uprzedziły Rosję o zbliżającym się ataku by zminimalizować ryzyko dla rosyjskich i syryjskich żołnierzy.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty