Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Na razie harmonogram egzaminów szkolnych pozostaje bez zmian. Jednak Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralna Komisja Egzaminacyjna nie wykluczają, że jeżeli przerwa w szkole będzie trwała dłużej niż do Świąt Wielkanocnych, terminy egzaminów mogą się zmienić.
Marcin Smolik podkreśla, że nie będzie konieczności zmiany tych terminów, jeżeli szkoły w trybie zdalnym będą pracowały do końca marca lub nawet do świąt.

- Jeżeli okaże się jednak, że to zawieszenie, praca zdalna i niechodzenie uczniów do szkoły przedłuży się do okresu poświątecznego, to wtedy tak jak to zapowiada minister Piontkowski, trzeba będzie przesunąć termin egzaminów - mówi Marcin Smolik.

Marcin Smolik zaznacza, że kwestia zmiany terminu egzaminów nie jest skomplikowana technicznie. Dyrektor CKE wyjaśnia, że harmonogramy egzaminów są wyznaczone, wyznaczona jest także jak egzamin przebiega, kiedy jest sprawdzany, kiedy są przekazywane dokumenty uczniom.

Prawdopodobnie przerwa w szkołach zostanie przedłużona. Minister edukacji Dariusz Piontkowski mówił o tym w TVP1. Od czwartku w szkołach nie ma zajęć, a od poniedziałku wszystkie żłobki, przedszkola i szkoły są zamknięte. Minister Dariusz Piontkowski przypomniał, że planowany na połowę przyszłego tygodnia termin otwarcia szkół zbiega się z prognozowanym przez ministra zdrowia szczytem zachorowań. - Wydaje się, że absurdem byłoby otwieranie szkół, więc to jest kwestia czasu, kiedy wydamy kolejne rozporządzenie mówiące o tym, że wydłużamy okres zamknięcia - powiedział Dariusz Piontkowski.

Egzamin ósmoklasisty wyznaczony jest na dni od 21 do 23 kwietnia. Matury rozpoczynają się 4 maja. Prawo do zmiany harmonogramu roku szkolnego, a co za tym idzie terminów egzaminów daje ministrowi edukacji specustawa.
Relacja Katarzyny Ingram (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty