Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

- Dlatego powinniśmy tym bardziej trzymać dyscyplinę; apelujemy o pozostawanie w domach osób starszych, bo są najbardziej narażone - mówił Mueller. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
- Dlatego powinniśmy tym bardziej trzymać dyscyplinę; apelujemy o pozostawanie w domach osób starszych, bo są najbardziej narażone - mówił Mueller. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Rzecznik rządu Piotr Mueller powiedział, że liczba zakażonych koronawirusem się zwiększy. Do tej pory zarejestrowano w Polsce 367 przypadków zakażeń, pięć osób zmarło.
Piotr Mueller wyjaśnił, że chorych będzie więcej, gdyż wirus ujawni się u części osób pozostających w kwarantannie. Przyznał jednocześnie, że do tej pory liczba zakażeń jest mniejsza niż przypuszczano na początku tygodnia.

Piotr Mueller podkreślił, że trzeba zachowywać obowiązujące zasady bezpieczeństwa, gdyż przynoszą one pozytywne efekty.

- Dlatego powinniśmy tym bardziej trzymać dyscyplinę; apelujemy o pozostawanie w domach osób starszych, bo są najbardziej narażone, ale też młodzieży - to, że mamy wolne w szkole nie oznacza, że możemy w skupiskach gromadzić się w różnych miejscach. Zostańmy w domu - to daje efekty - powiedział.

Rzecznik rządu podkreślił, że dzięki przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń sytuacja w Polsce jest lepsza, niż w innych krajach Europy.
- To, że mamy wolne w szkole nie oznacza, że możemy w skupiskach gromadzić się w różnych miejscach. Zostańmy w domu - to daje efekty - powiedział.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty