Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Aplikacja "Kwarantanna domowa". Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Aplikacja "Kwarantanna domowa". Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Uruchomiono bezpłatną aplikację „Kwarantanna domowa”, przygotowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba objęta kwarantanną, podstawową ocenę stanu jej zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia.
To ułatwi pracę policjantom, którzy kontrolują osoby przebywające w kwarantannie domowej. W pierwszym SMS-ie będzie instrukcja dotycząca pobrania aplikacji, w kolejnych pojawią się konkretne polecenia.

"Kwarantanna domowa" – to oficjalna, bezpieczna i bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba oraz m.in. podstawową ocenę stanu zdrowia. Dzięki aplikacji zyskuje się szybki dostęp do niezbędnych - pomocnych w czasie kwarantanny - informacji. Można też korzystać ze specjalnej infolinii.

Aplikacja daje m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.

Aplikację "Kwarantanna domowa" jest dostępna na systemy iOS (pobierz z App Store) i Android (pobierz z Google Play). Po jej zainstalowaniu rejestruje się za pomocą numeru telefonu. Konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który przyjdzie w wiadomości SMS.

Więcej informacji: www.gov.pl/kwarantannadomowa

Za naruszenie kwarantanny grozi kara w wysokości 30 tysięcy złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty