Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
11. przypadek w Zachodniopomorskiem to kobieta ze Szczecina, osoba z kontaktu od pacjenta hospitalizowanego na oddziale zakaźnym przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. 12. przypadek to kobieta z powiatu wałeckiego.
Godz. 21:30
Ministerstwo Zdrowia informuje o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z województwa opolskiego, 2 osób z województwa lubelskiego oraz po 1 osobie z województwa podlaskiego i podkarpackiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi łącznie 634. 7 osób zmarło- wszystkie pozytywne przypadki, w tym osoby zmarłe.

Godz. 18
Ministerstwo Zdrowia informuje o 64 nowych przypadkach koronawirusa, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie w naszym kraju zostało dotychczas zakażonych 627 osób. Siedem osób zmarło.

W niedzielę resort zdrowia poinformował łącznie o 91 nowych zakażeniach. Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego.

Godz. 16.50

Godz. 16.30
Zgodnie z hasłem "#Zostańwdomu - sztuka przyjdzie do Ciebie" instytucje prowadzone lub współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przeniosły się do internetu. Sprawdź co ciekawego można zobaczyć, nie ruszając się z domu.

Godz. 16.00

Godz. 13.00
Ministerstwo Zdrowia podało, że w Polsce jest 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.


Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z województwa lubelskiego, 4 osób z województwa małopolskiego, 3 osób z województwa dolnośląskiego, 2 osób z województwa podkarpackiego oraz po 1 osobie z województw pomorskiego i opolskiego.

W niedzielę zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. Jedna w szpitalu w Poznaniu, druga - w Radomiu. Obie trafiły do placówek zdrowia w stanie ciężkim. Tym samym liczba ofiar wzrosła do siedmiu.

W sumie zakażonych koronawirusem w Polsce są 563 osoby.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało ponadto, że zbadano dotąd 17607 próbek, w ciągu ostatniej doby wykonano 2,5 tysiąca testów.

Godz. 12.00

W Radomiu zmarł 43-letni pacjent zarażony koronawirusem. Nie potwierdzono, że przyczyną śmierci był patogen z Chin.

- 43-letni kierowca PKS w Grójcu trafił na leczenie na początku tygodnia - mówi rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Elżbieta Cieślak.

Obecnie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa 10 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem - 13 czeka na wyniki badań. Ze względu na wysoką liczbę wysyłanych próbek i obciążenie laboratoriów, zajmuje to od 3 do 5 dni.

Na Mazowszu potwierdzono już do tej pory 127 przypadków zakażenia koronawirusem.

W szpitalach w całym województwie 406 osób przebywa na obserwacji w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19. 5039 osób objęto kwarantanną, a 8266 nadzorem epidemiologicznym.

Godz. 9.00
12. przypadek to kobieta z powiatu wałeckiego. Po powrocie z Wielkiej Brytanii przebywała w kwarantannie domowej. Po pojawieniu się objawów (gorączka, kaszel) został pobrany wymaz do badań. Nie wymaga hospitalizacji - przebywa w izolacji domowej.

Łącznie na terenie województwa zachodniopomorskiego jest potwierdzonych 12 przypadków zakażenia koronawirusem. 11 osób jest hospitalizowanych, 1 izolowana w warunkach domowych.

***

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim, ze współistniejącymi chorobami. Nie podano jeszcze diagnozy co do przyczyn śmierci.


W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to 547.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty