Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Mat. Kancelaria Premiera
Mat. Kancelaria Premiera
Zakaz zgromadzeń i nieuzasadnionego wychodzenia z domu - weszły w życie nowe ograniczenia, wprowadzone przez rząd, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.
Dom opuścić możemy tylko w konkretnym celu. Możemy wyjść, by dojechać do pracy, pomóc osobom potrzebującym w czasie walki z epidemią, lub "załatwić sprawy niezbędne do życia codziennego". Wśród nich są między innymi: zakupy, wizyta w aptece lub przychodni albo wyjście z psem.

Możemy też pójść na krótki spacer, albo nawet pobiegać, ale pod warunkiem, że zachowamy dystans od innych i nie będziemy się gromadzić w grupach powyżej dwóch osób. Nie dotyczy to rodzin.

Place zabaw i część parków będą zamknięte. Zakazane są wszelkie formy zgromadzeń, zebrań, spotkań czy imprez. I tu znów wyjątkiem są spotkania w gronie rodziny.

Można uczestniczyć też w uroczystościach religijnych, w których bierze udział nie więcej niż pięć osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

Nadal kursuje komunikacja publiczna, ale w tramwajach czy autobusach może być zajęta maksymalnie połowa miejsc siedzących.

Otwarte pozostają sklepy, pralnie, drogerie, banki i apteki. Restauracje nadal mogą dostarczać dania wyłącznie na wynos.

Zakaz zgromadzeń nie dotyczy zakładów pracy - przestrzegane muszą być jedna zalecenia Inspekcji Sanitarnej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty