Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / OrnaW (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / OrnaW (CC0 domena publiczna)
Redagowany na żywo przegląd informacji związanych z koronawirusem w Polsce:

Godzina 20:50
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z województwa śląskiego, 4 osób z województwa małopolskiego, 3 osób z województwa kujawsko-pomorskiego, 2 osób z województwa świętokrzyskiego, 2 osób z województwa wielkopolskiego, 2 osób z województwa lubelskiego oraz po 1 osobie z województwa podlaskiego i zachodniopomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 1051, z czego 14 osób zmarło.

Godzina 18:00

Ministerstwo Zdrowia informuje o 75 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jeden chory pochodzi z województwa zachodniopomorskiego. Dotychczas stwierdzono 1032 przypadków zakażenia w Polsce. Resort zdrowia podał, że w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej zmarła 14. osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Godz. 13.39
Ministerstwo Zdrowia informuje o 31 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotychczas stwierdzono 957 przypadków zakażenia.

Resort zdrowia podał, że w szpitalu w Boleslawcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Dotąd w związku z koronawirusem zmarło 13 osób.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 11 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. śląskiego oraz po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Godz. 12.55

Godz. 12.45
Uczniowie, nauczyciele i rodzice skarżą się na problemy z Librusem. To szeroko wykorzystywany dziennik elektroniczny.

Godz. 12.15

Godz. 12.05
Pracownica policji przyłączyła się do pomocy lekarzom w walce z koronawirusem. Magdalena Marcińczyk - cywil z Wydziału Prewencji szczecińskiej policji, po godzinach szyje kolorowe maseczki dla personelu medycznego.

Godz. 11.33

Godz. 11.18
Na podkreślenie strat przyjdzie jeszcze czas, na co zwraca uwagę dyrektor do spraw komunikacji Pogoni Szczecin Krzysztof Ufland. Dodaje jednak, że właściciele klubu mają już w głowie pewne rozwiązanie.

Godz. 11.05
Pracownicy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście będą mogli pobierać zasiłek opiekuńczy także na starsze dzieci.

Godz. 10.39
Wojska terytorialne pomogły Gminie Karlino w transporcie produktów z Banku Żywności.

Godz. 10.33
Koniec przekraczania granic bez przechodzenia kwarantanny. Począwszy od północy w piątek 27 marca, 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.

Godz. 10.16
Zdalne nauczanie od środy jest obowiązkowe. W życie wchodzą nowe przepisy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Godz. 9.51
W związku z epidemią koronawirusa PKN Orlen maksymalnie obniża ceny paliw na stacjach. Spółka wspiera także służby zaangażowane w walkę z koronawirusem.

Godz. 9.45
W czwartek dotrze do Polski pierwsza partia sprzętu i materiałów medycznych niezbędnych do walki z koronawirusem - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Godz. 9.35
Liczba ofiar koronawirusa na świecie zbliża się do 19 000, a ponad 423 tysiące to osoby zakażone - podaje amerykański Uniwersytet Johna Hopkinsa, który monitoruje rozwój pandemii. Ponad 108 tys. osób udało się wyleczyć. Najgorsza sytuacja jest teraz w Europie, ale Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że w najbliższych godzinach to Stany Zjednoczone mogą stać się epicentrum pandemii.

Godz. 9.30
Ostatniej doby 300 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej pełniło służbę w 39 stałych i 22 doraźnych punktach kontroli sanitarnej.

Godz. 9.12

Godz. 9.10
Mamy 26 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą: 9 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. małopolskiego.

Jednocześnie ministerstwo poinformowało, że w szpitalu we Wrocławiu zmarły dwie osoby - 41-letni oraz 71-letni mężczyzna, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 927/12 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Godz. 8.50
Na świecie zanotowano dotąd ponad 420 700 przypadków zakażenia koronawirusem. 18 820 osób zmarło - wynika z zestawienia opublikowanego przez agencję Reutera.

Godz. 8.24
Tauron Polska Energia uruchomił specjalny bezpłatny kanał edukacyjny. To propozycja nauki fizyki online dla dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim jest prąd i energia, a filmy wzbogacone są o doświadczenia, które wykonać można w domu. Wirtualne zajęcia edukacyjne skierowane są do różnych grup wiekowych. Domowa edukacja z TauronTV odbywa się na kanale You Tube.

Godz. 8.08
W szczecińskim Szpitalu Zdroje potrzebne są pieniądze na sprzęt do dezynfekcji. Placówka pilnie musi kupić dwa takie urządzenia, ale nie ma na to jednak pieniędzy. Koszt zakupu to 139 tysięcy złotych.

Godz. 7.45
Minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował, że 5235 żołnierzy uczestniczy w działaniach związanych ze zwalczaniem epidemii koronawirusa. Uczestniczą przede wszystkim w ochronie granic, wspierając Straż Graniczną i policję. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają zaś potrzebującym - wspierają starszych, robią im zakupy, dostarczają żywność i opiekują się kombatantami.

Godz. 7.33

Godz. 7.07
Starostwo Powiatowe w Policach zamknęło do odwołania filię Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w Przecławiu. Zmiany w funkcjonowaniu wprowadził także Powiatowy Urząd Pracy w Policach. - Zapoznaj się ze szczegółami.

Godz. 6.54

Godz. 6.49
Województwo zachodniopomorskie przekaże szpitalom w regionie 17 milionów złotych na walkę z koronawirusem - poinformował marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Godz. 6.29
Zakaz zgromadzeń i nieuzasadnionego wychodzenia z domu - weszły w życie nowe ograniczenia, wprowadzone przez rząd, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Godz. 6.18

Godz. 5.45
Polskie Linie Lotnicze LOT odwołują loty zaplanowane na okres 29 marca - 11 kwietnia.

Godz. 5.40

Godz. 5.35
Zakaz zgromadzeń i nieuzasadnionego wychodzenia z domu - w środę weszły w życie nowe ograniczenia, wprowadzone przez rząd, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Godz. 5.30
We wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Kilka z nich dotyczyło województwa zachodniopomorskiego. W sumie w Polsce jest 901 przypadków zakażenia. Z powodu COVID-19 zmarło w naszym kraju dziesięć osób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty