Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Chińskie media apelują do społeczeństwa, że pomimo nieznacznej liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem - zagrożenie infekcją wciąż istnieje.
Wcześniej jeden z chińskich ekspertów w dziedzinie epidemiologii ostrzegał,
że w dużych metropoliach lokalnie może ponownie dochodzić do przypadków zakażeń.

Od dziś w całych Chinach obowiązuje zakaz przyjazdów obcokrajowców na dotychczasowych zasadach. Chińskie władze poinformowały wcześniej o cofnięciu ważności wiz i kart pobytu osób, które obecnie znajdują się poza terytorium Chin. Uznawane mają być jedynie pozwolenia na wjazd wydane po 28 marca.

Chińskie media informują zaś, że pomimo małej liczby nowych przypadków zakażenia patogenem w Chinach, głównie u podróżnych powracających spoza chińskich granic, społeczeństwo powinno nadal stosować się do ogłoszonych wcześniej zasad bezpieczeństwa m.in. w kwestii noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych.

Cofnięto decyzję o ponownym otwarciu kin. Od niedzieli zaczną obowiązywać ograniczenia dotyczące liczby międzynarodowych rejsów do Chin.

Według danych za minioną dobę, w Chinach wykryto 54 przypadki zakażenia koronawirusem. W wywiadzie dla magazynu "Science" George Gao, dyrektor generalny Chińskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób uznał, że błędem Europy i USA było niewprowadzanie obowiązkowego noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych, ze względu na możliwość przenoszenia patogenu przez osoby w początkowej fazie zakażenia.
Relacja Tomasza Sajewicza (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty