Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Przemysław Gołyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Po świętach wielkanocnych, Dania może stopniowo znosić wprowadzone 13 marca restrykcje związane z pandemią koronawirusa. Tak twierdzi duńska premier Mette Frederiksen.
Szefowa duńskiego rządu jest przekonana, że ostatnie dane wskazują na wolniejsze tempo zachorowań na COVID-19.

- Jeżeli my, Duńczycy w ciągu najbliższych dwóch tygodni będziemy nadal ograniczali kontakty między sobą, a przypadki zachorowań wciąż będą utrzymywały się na stabilnym poziomie, to rząd po świętach Wielkiejnocy będzie stopniowo łagodził restrykcje - powiedziała w poniedziałek premier Mette Frederiksen.

Ewentualne zniesienie obostrzeń polegałoby w pierwsze fazie na wprowadzeniu dla zarówno uczniów, jak i pracowników systemu zmianowego, tak aby uniknąć dużych zbiorowisk ludzkich.

Duński parlament ma we wtorek zatwierdzić wprowadzenie przez rząd zakazu przebywania poza miejscem zamieszkania więcej niż 2 osób i możliwość karania za złamanie tego przepisu. Rozporządzenie ma obowiązywać do 13 kwietnia.

W Danii potwierdzono dotychczas ponad 2800 przypadków zakażeń koronawirusem. Hospitalizowanych jest 533 osób w tym 137 na oddziałach intensywnej terapii. Zmarło 77 osób.
Relacja Przemysława Gołyńskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty