Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

We Francji, Chorwacji i w Niemczech od poniedziałku do pierwszych klas szkół podstawowych wracają uczniowie. Fot. pixabay.com / EliasSch (CC0 domena publiczna)
We Francji, Chorwacji i w Niemczech od poniedziałku do pierwszych klas szkół podstawowych wracają uczniowie. Fot. pixabay.com / EliasSch (CC0 domena publiczna)
Kilkanaście europejskich krajów zniosło właśnie część restrykcji w związku z koronawirusem. Europa była do niedawna centrum pandemii, ale sytuacja na kontynencie z każdym dniem poprawia się, a tempo rozprzestrzenia się wirusa spadło.
W poniedziałek mijają też dwa miesiące odkąd Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że patogen jest obecny na całym globie i ma charakter pandemii.

Wśród krajów, które znoszą niektóre ograniczenia są zarówno państwa Europy Zachodniej jak Niemcy, Francja czy Szwajcaria, kraje południa kontynentu jak Bośnia, Chorwacja czy Albania ale także państwa na wschodzie, w tym Rosja.

We Francji, Chorwacji i w Niemczech od poniedziałku do pierwszych klas szkół podstawowych wracają uczniowie. W Hiszpanii otwierają się restauracyjne ogródki i tarasy, ale nie dotyczy to Madrytu i Barcelony, gdzie jest najwięcej zakażeń koronawirusem.

W Czechach znów można w małych grupach chodzić do muzeów i galerii, a w Holandii do bibliotek. We Francji nie trzeba już mieć specjalnych certyfikatów, żeby opuścić miasto zamieszkania.

Z kolei od piątku w Niemczech ruszają rozgrywki Bundesligi, ale bez udziału publiczności.

Pandemia koronawirusa kosztowała na całym świecie życie 284 tysięcy osób. Według informacji naukowców amerykańskiego Uniwersytetu Johna Hopkinsa, liczba wszystkich przypadków zakażeń wynosi obecnie prawie 4 miliony 200 tysięcy osób. Spośród nich wyzdrowiało niemal 1,5 miliona osób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty