Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Włosi nie chcą instalować aplikacji "Odporni" na smartfony, która ma ostrzegać o możliwości zakażenia koronawirusem. Dwie trzecie wytypowanych odmówiło poddania się badaniu krwi, które wykrywa czy w organizmie znajdują się antyciała.
Dzięki aplikacji jej posiadacze otrzymają powiadomienie, jeśli wejdą w kontakt z zakażonym. Aplikacja "Odporni" to system ostrzegania użytkowników, że weszli w kontakt z chorym. Ma również pomagać służbom sanitarnym w śledzeniu rozwoju pandemii. Jest skuteczna, jeśli korzysta z niej 60 procent populacji. Mimo, że można ją instalować od 8 czerwca, zrobiło to dotychczas zaledwie 3,5 mln Włochów.

Włoski Instytut Statystyczny wyłonił reprezentatywną próbkę 150 tys. osób, które należy poddać badaniu krwi, by stwierdzić jaki procent Włochów zakaził się patogenem, czyli posiada w organizmie antyciała. 2/3 wytypowanych odmówiło. Zdaniem ekspertów wynika to z braku zaufania do nauki i ekspertów, a także obaw, że pozytywny wynik przesądzi o skierowaniu na dwutygodniową kwarantannę.

40 procent Włochów deklaruje, że nie skorzysta ze szczepionki, jeśli zostanie wynaleziona.
Relacja Piotra Kowalczuka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty