Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
W Stanach Zjednoczonych zakażonych wirusem Covid-19 jest już blisko 2 miliony 700 tysięcy osób. Dotychczas zmarło 130 tys. Amerykanów.
W USA liczba zachorowań gwałtownie wzrasta po powolnym otwieraniu się lokalnych gospodarek. Olbrzymi wzrost zachorowań w ostatnim tygodniu zanotowano na Florydzie. W ciągu ostatniego tylko weekendu było to ponad 10 tysięcy przypadków. Stanowy gubernator Ron DeSantis na konferencji prasowej powiedział jednak dziennikarzom, że nie ma możliwości ponownego wprowadzenia surowych restrykcji.

19 amerykańskich stanów w związku z ponownym rozprzestrzenianiem się Covid-19 wstrzymało lub w ogóle wycofało swoje plany luzowania obostrzeń, w odpowiedzi na wzrost nowych infekcji.

W Kalifornii w czerwcu odnotowano 222 tysiące zakażeń, z czego połowa w powiecie Los Angeles. W ogólnokrajowych mediach nadawanych jest bardzo dużo apeli o noszenie w miejscach publicznych masek. Nowy Jork wprowadził teraz kolejny nakaz dwutygodniowej kwarantanny zarówno dla przyjezdnych oraz dla powracających mieszkańców. Wszystko dotyczy osób przyjeżdżających z regionów, które są teraz epicentrum pandemii w USA. To przede wszystkim południowe stany USA.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty