Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Szpital na nowojorskim Brooklynie otrzymał właśnie wyjątkową przesyłkę. Specjalna ciężarówka przywiozła 1800 obrazów, każdy przedstawia kwiat. Obrazy są dedykowane wszystkim 1800 pracownikom placówki.
Obrazy zostały stworzone i przekazane przez artystę z Los Angeles Michaella Gittesa. Jego prace w przeszłości prezentowane były w najlepszych galeriach w Nowym Jorku czy Londynie. Co jest wyjątkowe, można je było też zobaczyć w strefie zdemilitaryzowanej obu Korei.

W szczytowym okresie pandemii malarz wpadł na pomysł, aby przekazać swoje malowidła każdemu pracownikowi brooklyńskiego szpitala, którego personel wykazał się wyjątkowym heroizmem. Co ważne akurat ta instytucja medyczna, w przeciwieństwie do wielu innych szpitali w USA, ma charakter niedochodowy.

Obrazy dostali wszyscy: personel medyczny, pracownicy administracji, dozorcy, ochroniarze czy zatrudnieni w tamtejszej stołówce. W najgorszym momencie epidemii szpital ten przyjmował 90 procent pacjentów zarażonych Covid-19.

- Kiedy dostaliśmy obrazy czuliśmy się jakby latem było Boże Narodzenie. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i wzruszeni, że ich trud został doceniony - podkreśliła dyrekcja placówki.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty