Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Ponad 138 tysięcy Amerykanów straciło życie w wyniku pandemii Covid-19. Zarażonych jest blisko 3,5 miliona osób. W USA w niektórych stanach ponownie zaczyna brakować miejsc na oddziałach intensywnej terapii.
W ciągu ostatniej doby w USA przybyło ponad 60 tysięcy zakażonych. Najgorsza sytuacja jest obecnie na Florydzie w Teksasie i Arizonie. W największych ogniskach pandemii, w tych stanach, już brakuje miejsc na oddziałach intensywnej terapii dla zarażonych wirusem Covid-19.

Optymistyczne informacje napłynęły z Amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych. Wraz z koncernem farmaceutycznym Moderna z Bostonu współpracuje on nad stworzeniem skutecznej szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Wyniki badań u pierwszych 45 młodych osób, które poddały się szczepieniu wykazały, że szczepionka pomogła stworzyć odpowiedź immunologiczną, która chroni przed zarażeniem się. W tym przypadku u większości nie zaobserwowano skutków ubocznych. Pozostali mieli lekki dyskomfort, jak bóle głowy czy temperaturę. To jednak normalne zjawiska poszczepienne.

Eksperci podkreślają, że to bardzo dobre informacje. W badaniach weźmie udział łącznie około 30 tysięcy osób.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty